facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Majstrovstvá sveta v teqballe sa blížia! Bude pri tom aj Marek Mintál

V dňoch 23.-27.11. sa v Kia Metropol Arena v Norimbergu uskutoční piaty svetový šampionát v teqballe. Chýbať nebudú najvyššie prize money v histórii, ktoré dosiahnu 250.000 dolárov, norimberská a slovenská futbalová legenda, Marek Mintál a piati slovenskí reprezentanti, ktorí zabojujú v troch teqballových disciplínach.

Dvojkolová kvalifikácia na turnajoch v Prešove (15.-16.10.) a Bratislave (2.11) rozlúskla nominačné otázniky smerom k tohtoročnému svetovému šampionátu v teqballe. Piate vydanie najvýznamnejšieho podujatia v každoročnom kalendári tohto mladého a rýchlo sa rozvíjajúceho športu, počíta aj s piatimi miestenkami pre Teqballovú federáciu Slovenska. Po dvoch predchádzajúcich účastiach Slovenska, v oboch prípadoch s dvoma slovenskými teqballistami priamo v akcii, pôjde o najväčšiu našu výpravu doteraz.

“Kvalifikácia prebiehala dvojkolovo, aby sme získali čo najobjektívnejší obraz o aktuálnej výkonnosti našich teqballistov a teqballistiek. V prvom kole, na prešovskom turnaji, si mohli naši teqballisti porovnať výkonnosť so svetovou špičkou, keďže bol spojený aj s medzinárodným challenger cupom. Druhé kolo sa hralo tri týždne pred šampionátom, takže sme presvedčení, že do Norimbergu pocestujú hráči s aktuálne najlepšou formou,” vyjadril sa krátko pred šampionátom prezident Teqballovej federácie Slovenska, Artúr Benes.

V kategórii muži singles si účasť na MS vybojoval Marian Badár z klubu MatFyz UK, v kategórii doubles muži budú Slovensko reprezentovať Tomáš Staník (MatFyz UK) a Branislav Rodman (Rodman Teqball Academy). Poprvýkrát v histórii bude mať Slovensko zastúpenie aj v kategórii mix doubles, do ktorého vyšle zástupcov prešovského teqballového klubu SSS Elba, Marka Popovskeho a Timoteu Jarošovú.

“Tešíme sa, že sa najväčšieho turnaja, aký v teqballe máme, zúčastní aj ženská zástupkyňa slovenského teqballu. Veríme, že jej počínanie nakopne aj ďalšie hráčky k tomu, aby sa účastnili domácich a medzinárodných turnajov a zvyšovali tak konkurenciu v ženskej kategórii,” prezradil Artúr Benes.

Slovenský teqball v tomto roku zaznamenal výraznejší vstup na domácu športovú scénu. V júli sa v bratislavskej Eurovea uskutočnil pred zrakmi množstva návštevníkov prvý medzinárodný turnaj, s účasťou absolútnej svetovej špičky, v októbri podobné podujatie, tentokrát v halovom prostredí, priniesla Teqballová federácia Slovenska na východ republiky, do Prešova. Okrem toho sa slovenský teqball predstavil na viacerých medzinárodných turnajoch v Lisabone, Krakowe či Budapešti. Postupne sa naši hráči začínajú presadzovať aj v medzinárodnej konkurencii. Svetový šampionát je vyvrcholením post-pandemického diania v teqballe na Slvoensku.

Po minuloročných majstrovstvách sveta v poľských Gliwiciach, ktoré sa uskutočnili ešte v obmedzenom, pandemickom režime, tak norimberský turnaj bude ešte väčší, ešte zaujímavejší a v TFS veria, že aj úspešnejší pre slovenské farby.

“Pozitívnou zmenou oproti minulému roku je, jednak fakt, že naši teqballisti mohli v tejto sezóne odohrať oveľa viac domácich, ale aj medzinárodných zápasov a v konkurencii tých najlepších sa posúvať vpred. V druhom rade sme na tom lepšie aj v rámci prípravy, keďže kvôli zatvoreným telocvičniam sme minulý rok nemohli absolvovať adekvátnu prípravu. Všetci nominovaní sa už niekoľko týždňov intenzívne pripravujú, najprv na kvalifikačné kolá, teraz už na samotný turnaj. V Norimbergu uvidíme doteraz najviac zúčastnených krajín zo všetkých častí sveta, až 55, preto je to ideálna možnosť porovnať sa v celosvetovom teqballovom merítku,” doplnil prezident TFS.

Slovenskí reprezentanti, spolu so zástupcami TFS, do dejiska turnaja odcestujú v utorok, 22.novembra, boje v základných skupinách začnú 23.a24.novembra. Finále jednotlivých kategórií je na programe v nedeľu 27.11., aj za účasti slovenskej futbalovej legendy, Mareka Mintála, ktorý bude vystupovať v pozícii ambasádora teqballového šampionátu v Norimbergu. Práve vo farbách miestneho futbalového klubu 1.FC Norimberg získal titul najlepšieho strelca Bundesligy, ako aj Nemecký pohár.

Všetky novinky