facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Boj o Európske hry vrcholí! Do Madridu pätica slovenských teqballistov

V treťom kvalifikačnom turnaji na letné Európske hry 2023 v poľskom Krakowe, sa teqballová tour presunie do Madridu. V dňoch 16.-19. marca zabojujú teqballisti a teqballistky o dôležité body, nielen do individuálnych renkingov, ale aj o body v poradí európskych krajín. Len 15 najlepších štátov starého kontinentu si môže vybojovať miestenku na vrchol športového roka 2023, Európske hry.

Kritéria sú pritom pomerne náročné, okrem povinnosti zmestiť sa medzi 15 najlepších v konkurencii 44 krajín Európy, musia kvalifikanti účasť na minimálne 50% kvalifikačných turnajoch, tak v mužskej, ako aj ženskej kategórii.

Po polovici kvalifkačných bojov patrí Slovensku 15., teda postupová, priečka. Do Krakowa však chcú preniknúť všetci, aj preto je na madridský turnaj prihlásených rekordných 106 mužských hráčov v singli, 55 mužských dvojíc, 30 žien v kategórii singles, 14 dvojíc do deblu a 33 dvojíc pre mix. Pri zvýšenom tlaku na postup Teqballová federácia Slovenska vyvinula čo najväčšie úsilie, aby sme vo zvyšných dvoch turnajoch, v Madride a Podgorici, mali čo najvyššiu účasť.

“Ten tlak je najmä v ženskej kategórii, kde mala väčšina európskych krajín problém nominovať hráčky na medzinárodnej úrovni tak, aby splnili kritéria pre Európske hry. Sme však radi, že aj na základe výzvy, ktorú sme začiatkom roku smerovali na záujemkyne o teqball, sme rozšírili základňu hráčiek a dve z nich, Karina Zušťáková a Adriana Kecerová, sa premiérovo na medzinárodnej úrovni predstavia už v Madride. Okrem nich do Španielska cestujú Branislav Rodman, Marian Badár a Martin Biroš v mužskej kategórii a keďže pre nich je to už niekoľká účasť na medzinárodnom fóre, veríme, že aj oni nám pomôžu získať dôležité body do rebríčka,” ozrejmil prezident TFS, Artúr Benes.

Slovensko bude mať premiérovo zastúpenie v štyroch kategóriách, okrem trojnásobného obsadenia mužského singla, sa Branislav Rodman predstaví s českým teqballistom Matějom Kubovým v mužskom debli, v snahe minimálne zopakovať postup do vyraďovacích bojov z januárového turnaja v Skopje. Ďalší slovensko-český pár obstarajú Martin Biroš so svojou partnerkou Ivou Buřvalovou v mixe. Tam bude mať slovenský teqball dvojnásobné zastúpenie, keďže po boku Mariana Badára sa predstaví Karina Zušťáková. Tá spolu s Adrianou Kecerovou zasiahnu do bojov aj v singli žien.

“Veríme, že dvojica Rodman-Kubový nadviaže na úspešnú spoluprácu zo začiatku roka. Chalani spolu absolvovali niekoľko intenzívnych tréningových kempov v Maďarsku, čo by ešte malo pridať na ich sile. Je škoda, že pre turnaj vypadol Tomáš Staník, ktorý v predošlých dvoch turnajoch European Teqball Tour zaznamenal dve víťazstvá a vytvoril aj v debli s Marianom Badárom zohratú dvojicu. Systém turnaja sa trochu zmenil v mužskom singli, kde skupiny nahradila okamžitá vyraďovačka, preto v tejto kategórii je ťažko niečo prognózovať. Pre dievčatá ide o medzinárodný turnajový krst, takisto v oboch mixoch sa naši zástupcovia predstavia premiérovo, preto pre nich dôležitejšie ako samotné výsledky, budú skúsenosti, ktoré naberú pre svoje ďalšie teqballové počínanie. Celkovo očakávame od turnaja taký zdravý balans medzi získavaním bodov a získavaním skúseností. Chceme najmä potvrdiť svoje pozície v rámci kvalifikácie na EH,” zhrnul očakávania od madridského turnaja Artúr Benes.

Slovenskí teqballisti odletia do dejiska kvalifikačného turnaja v stredu, 15.marca. Už o dva týždne ich potom čaká posledný kvalifikačný turnaj, tentokrát v čiernohorskej Podgorici.

Držte nám palce!

Všetky novinky