facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Braňo Rodman premiérovo na turnaji v Los Angeles

Slovenský teqballista si vybojoval dve pekné umiestnenia v TOP 8 a TOP 16.

Premiérová účasť slovenských teqballistov mimo hraníc Európy, s podtitulom “Braňo goes to Hollywood”, priniesla úspech. Člen reprezentačného výberu Slovenska a zakladateľ Rodman Teq Academy, Branislav Rodman, v rámci US Teqball Tour, ktorý sa konal pod záštitou FITEQ v Los Angeles, nastúpil v kategórii mixed doubles s rumunskou teqballistkou Kingou Barabási, majsterkou Európy z Krakowa a v kategórii mužský doubles s domácim hráčom, skúseným Frankiem Diazom. V mixe postúpil zo skupiny medzi 16tku najlepších, kde čelil rumunsko-brazílskej dvojici Gyorgydeák – Moraes. Po víťaznom prvom sete mal náš hráč na dosah postup, no mečbal nevyužil a v treťom sete prišla otočka súperov. V debli pohodlne vyhral svoju skupinu, v TOP 16 prešli cez americko-mexickú dvojicu, no vo štvrťfinále nestačili na neskorších víťazov, Bányika s Katzom. Prinášame vám jeho poturnajové hodnotenie:

“Vycestovať na turnaj za hranice Európy bolo mojim snom už od doby, čo som s teqballom začal. Špeciálne Los Angeles bolo mesto, kam som sa chcel pozrieť. Ak budeme hovoriť o samotnom turnaji, tak sa od európskych líši. Keď je u nás tradíciou, že sa deň pred turnajom stretne na warm-upe niekoľko desiatok hráčov, tak v Amerike sme ich hľadali márne. Aj hracie časy sú odlišné od našich. Turnaj sme začínali hlboko podvečer a končili neskoro v noci. Vysoká vlhkosť a horúci vzduch urobili zo stolov klzisko. Aj napriek tomu bolo hrať pod umelým osvetlením a kúsok od oceánu zážitkom na celý život. A mohlo to byť ešte o niečo lepšie. V kategórii mixed doubles sa mi síce podarilo prvýkrát preniknúť medzi 16 najlepších, no chýbal jeden bod a smerovali by sme do najlepšej osmičky. Ťažká, ale cenná lekcia. V mužskej časti turnaja sa opäť podaril postup medzi 8 najlepších párov s konečným umiestnením na priečke číslo 5. Medzi nezabudnuteľné zážitky však patrí spojenie sa s brazílskymi hráčmi a ich športom foot-table, ktorý som si vyskúšal pred zrakmi desiatok fanúšikov priamo na Venice Beach. Na US tour sa chcem určite vrátiť, no trénovať začnem asi v noci a na mokrých stoloch.”

Braňovi gratulujeme k úspechu, ktorý pred novembrovými majstrovstvami sveta môžu byť pre našu výpravu povzbudivou motiváciou.

Všetky novinky