facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

ETT Skopje: Druhá zastávka na ceste za Európskymi hrami

ETT Skopje: Druhá zastávka na ceste za Európskymi hrami

Od štvrtka do nedele sa v severomacedónskom Skopje uskutoční druhý kvalifikačný turnaj na júnové Európske hry 2023, aj za účasti troch slovenských teqballistov.

Prvý medzinárodný turnaj tohto kalendárneho roka, European Teqball Tour v severomacedónskom hlavnom meste Skopje, má punc druhého kvalifikačného turnaja pre jeden z vrcholov tohtoročného teqballového súťaženia – Európske hry 2023 v Krakowe. Po budapeštianskom turnaji, na ktorom sa v októbri zúčastnila štvorica našich hráčov, sa tentokrát v Skopje predstavia traja slovenskí teqballisti – Branislav Rodman (Rodman Teq Academy), Tomáš Staník a Marian Badár (obaja MatFyz UK).

Všetci traja zabojujú o body do rebríčka v kategóriách singles a doubles, pričom Branislav Rodman vytvorí v debli pár s českým teqballistom, Matějom Kubovým. Česko-slovenskej dvojici žreb prisúdil náročnú cestu za postupom v podobe štvorčlennej skupiny, z ktorej postupuje len jeden pár. Sily si postupne zmerajú s Maďarmi Gondosom a Fodorom (Fodor súťažil na predošlej ETT v páre práve s Rodmanom), ďalším maďarským párom Fekete/Venczel a Rumunmi Kristaly/Szilagyi.

Staník s Badárom vytvoria , už tradične, čisto slovenskú dvojicu, ktorá o postup zabojuje s poľským párom Michalczyk-Ochedalski a Maďarmi Dombai-Szegedi.

V kategórii singles sa Branislav Rodman predstaví v skupine s Čiernohorcom Andrijom Jovanovićom a bulharským teqballistom Stojčom Žekovom. Marian Badár narazí na Arménca Geghama Simonyana a francúzskeho favorita Lionela Beyera. Tomáš Staník bude čeliť Poliakovi Franczukovi a Rumunovi Bencemu Simovi.

Okrem postupu do vyraďovacej fázy, bojujú naši teqballisti aj o čo najlepšie postavenie Slovenska v kvalifikačnej tabuľke krajín pre letné Európske hry 2023. V poľskom Krakowe sa predstaví 15 najlepších krajín v celkovom rebríčku národných federácií zo štyroch kvalifikačných turnajov. K odohratému budapeštianskemu a tohtotýždňovému turnaju v Skopje, sa v marci pridajú turnaje v Madride a Podgorici, po ktorých bude jasné, či sa na najväčšom športovom podujatí tohto roka predstaví aj slovenský teqball.

Artúr Benes, prezident TFS. “Verím, že v Skopje zaknihujeme prvý prienik do vyraďovacích bojov, ktorý by pri súhre okolností, nemusel byť len jeden. Tie súboje v základných skupinách sú však veľmi náročné. Keďže všetci traja chalani vstúpili do turnajového kolotoča len v druhej polovici minulého roka, rebríčkové postavenie ich radí do nabitých skupín, s viacerými favoritmi, kde, ako sa ukázalo už aj na predošlých turnajoch, môže rozhodnúť jedna lopta. Na ich hre však badať progres a je len otázkou času, kedy si vybojujú postup, ktorý by im veľmi pomohol smerom k nasadzovaniu do ďalších turnajov, budeme im držať palce, aby prišiel už v Skopje.”

Všetky novinky