facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

European teqball tour v Lisabone

Uplynulý víkend sa roztočil európsky turnajový kolotoč pre rok 2022. Medzinárodná teqballová federácia FITEQ rozdelila turnaje do viacerých kategórií podľa významnosti. Turnaje sa od seba líšia podľa počtu bodov a finančných bonusov, ktoré sa dajú získať na jednotlivých turnajoch. Najvýznamnejším podujatím stále zostávajú majstrovstvá sveta. Z hľadiska významnosti nasleduje Svetová séria, Európska teqball tour a národné challengere. Formát turnajov je pre hráčske kategórie dvojíc (ženy/muži) a zmiešaných dvojíc.

Prvou turnajovou zástavkou Európskej teqball tour bolo hlavné mesto Portugalska Lisabon. Hráčsky turnajový formát ponúkol zápolenie v kategóriách dvojíc a zmiešaných dvojíc o prize money vo výške 30.000 EUR. Zúčastnilo sa ho takmer 40 párov z celého sveta, vrátane tých najlepších z nedávnych majstrovstiev sveta a najvyššie nasadených v rámci svetového rebríčka. Svoje zastúpenie mal aj slovenský teqball, keď ho reprezentovala bratská dvojica Lukáš a Adrián Hricovovci z Teqballového klubu Prešov.

Turnajový žreb rozdelil hráčov do 12 skupín po troch, pričom štyri najvyššie nasadené páry začali svoju turnajovú púť až v play off. Žreb k nám bol neúprosný a pridelil nám vicemajstrov sveta z Francúzska a domácu portugalskú dvojicu. Po vyrovnanom prvom sete, ktorý skončil 12:7 sme druhý set nezvládli a prehrali ho 12:1 a celkovo 2:0. V druhom zápase nám išlo o postup, ale bohužiaľ ani ten sme výsledkovo nezvládli keď sme ho prehrali 12:7 a 12:6. V prvom sete sme dokonca prehrávali 5:0, otočili sme ho na 7:5, ale ani to bohužiaľ nestačilo. Celkovo sme sa umiestnili na 33. mieste zo 40tich  zúčastnených párov. Víťazom turnaja sa stali aktuálni majstri sveta zo Srbska, ktorí vo finále zdolali rebríčkovo najvyššie nasadený pár z Maďarska.

“Na turnaji bolo možné vidieť tu najvyššiu teqballovú kvalitu a sme radi, že sa turnaja zúčastnila aj naša dvojica, ktorá sa podobnými medzinárodnými konfrontáciami môže posúvať dopredu. Sezóna sa len začína, dúfame, že v ďalších vydaniach budeme môcť zabojovať o nejaké pekné umiestnenia a veríme, že sa k aktuálnym slovenským jednotkám v kategórií dvojíc, pribudnú v nasledujúcich turnajoch aj ďalší hráči, ktorí budú dôstojne reprezentovať slovenský teqball v medzinárodnej konkurencii, nielen v kategórii mužských dvojíc, ale aj jednotlivcov mužov a žien, kde nám nateraz medzinárodná účasť chýba,” komentoval turnajovú účasť president slovenskej teqballovej federácie, Artúr Benes.

“Na turnaji sa predstavila absolútna špička a tí najlepší hráči z uplynulých majstrovstiev sveta v Poľsku, takže sme vedeli, že nás nečaká nič jednoduché. Síce sme v oboch zápasoch prehrali, ale oproti šampionátu sme vo svojej hre cítili progres, keďže pred decembrovým turnajom sme kvôli pandemickým opatreniam boli dlhšie vyradení z tréningového procesu. Lisabonský turnaj bol výborne zorganizovaný, dúfam, že nie je posledným v tejto sezóne z našej strany,” vyjadril sa aj starší z bratskej dvojice, Lukáš Hricov.

Ďalšou zastávkou Európskej teqballovej tour bude Paríž, kde sa turnaj uskutoční od 18. do 20. marca.

Všetky novinky