facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Európske hry su za nami

Na premiérových Európskych hrách v niektorej z krajín Európskej únie sa predstavilo takmer 7000 športovcov, ktorí bojovali o 253 medailových kompletov v 26 arénach v 13 mestách na juhu Poľska od Rzeszówa cez Krakov až po Vroclav.

Z neolympijských športov sa do programu EH 2023 dostal aj teqball. Keďže teqballové súťaže boli v samom centre Krakova, kde sa pohybovali masy ľudí, na zápasoch bolo zvyčajne plné hľadisko.

Slovensko reprezentovali štyria hráči v piatich kategóriách: Karina Zuštáková, Adriana Kecerová, Branislav Rodman a Marián Badár.

Prinášame vám ich hodnotenie a svoj pohľad na hry.

Marián Badár (reprezentoval v kat. singles a doubles muži)

Európske hry boli zatiaľ vyvrcholením môjho pôsobenia v teqballe. Organizácia bola na vysokej úrovni, dobre premyslená a profesionálna. Dobre zabezpečená logistika a stravovanie pre účastníkov hier. Bolo vidno, že organizátorom záležalo na hladkom priebehu.
Je skvelé, že turnaj sa konal na hlavnom námestí v Krakowe, čo mu poskytlo výnimočnú atmosféru a priestor pre divákov. Vďaka takejto lokalite mohlo veľké množstvo ľudí sledovať najlepších teqballistov a podporovať športovcov priamo na mieste.
Atmosféra na turnaji bola nabitá adrenalínom a emóciami. Všetci sa snažili prezentovať najlepšie výkony a dosiahnuť víťazstvá. Mal som možnosť hrať v skupine s majstrom sveta. Tento zápas mi ukázal v akom smere mám napredovať. Neskrývam sklamanie, že som sa nepozrel do vyraďovacích bojov ale zároveň pociťujem množstvo získaných skúseností. Som vďačný, že som mal možnosť reprezentovať Slovensko v teqballe na Európskych hrách. Ďakujem všetkým zainteresovaným, ktorí prispeli k tomu, že som bol súčasťou Európskych hier.

Branislav Rodman (kat. doubles muži a mix).

Európske hry sú za nami a som rád, že som mal možnosť na vlastnej koži pocítiť atmosféru tak veľkého a význameného podujatia. Doposiaľ som nemal takúto skúsenosť a nevedel som, čo čakať. Už prípravy naznačovali, že dať dokopy niekoľko tisíc športovcov dáva organizátorom zabrať, no v konečnom dôsledku to zvládli bravúrne. Myslím si, že každý športovec zažil istý pocit výnimočnosti a dôležitosti už pri prvom dotyku s dedinou – v akreditačnom centre. Presne to si však všetci, čo tam boli, zaslúžili. Ešte viac energie nám dodávalo miesto, kde sa náš turnaj odohrával. Hlavné námestie má špeciálnu atmosféru, navyše keď padla noc a poľský národ obkolesil hlavný kurt, naskakovali mi zimomriavky, bolo to magické. Rovnako tak pri našich výkonoch. Sen sa stal realitou a aspoň v jednej kategórii sme sa pozreli medzi 8 najlepších krajín. Jedinou smutnou správou po celom turnaji je to, že medzinárodná federácia FITEQ nám za tento turnaj nezarátava body do svetového rebríčka. Ak by to tak bolo, tak by niektorí z nás prenikli aj do prvej svetovej stovky, čo by s odstupom času potešilo ešte viac. Z turnaja sme odchádzali s pocitom, že ak budeme aj naďalej makať, tak na najbližších majstrovstvách sveta môžeme miešať karty.

Adriana Kecerová (reprezentovala v kat. singles a doubles ženy)

Mám obrovskú radosť a hrdosť, keď sa pozriem späť na svoju účasť na európskych olympijských hrách. Tento nezabudnuteľný zážitok bol pre mňa obrovskou poctou a som nesmierne vďačná Slovenskej teqbalovej federácii, ktorá mi umožnili túto skvelú príležitosť. Počas celej prípravy som vynaložila maximálne úsilie, aby som sa dostala na túto prestížnu udalosť. Cítila som pokoru a rešpekt voči ostatným športovcom a mala som vďačnosť za možnosť reprezentovať svoju krajinu. Rada by som sa poďakovala organizátorom za vytvorenie veľmi príjemnej atmosféry počas celej udalosti. Ich profesionálna príprava a starostlivosť pre nás boli neoceniteľné. Atmosféra na olympiáde prekonala moje očakávania. Organizátorom chcem vyjadriť vďaku aj za výbornú starostlivosť, ktorou nás obklopili. Všetko bolo pre nás dokonale zabezpečené, čo nám umožnilo sústrediť sa na našu hru a dosiahnuť najlepšie výsledky. Účasť na európskych olympijských hrách som si nesmierne užila. Okrem skvelého zážitku som si z tohto podujatia odniesla aj mnoho cenných skúseností do budúcnosti.

Karina Zušťáková (reprezentovala v kat. doubles ženy a mix)

Po vybojovaní si historickej miestenky na Európske hry 2023 v Krakove🇵🇱sme si dali nový cieľ – prebojovať sa medzi TOP 8 tímov na EH. Som veľmi rada, že môžem povedať, že sa nám to podarilo! A to aj napriek tomu, že sme boli v mixe v „skupine smrti“. Hrali sme proti veľkým favoritom, a aj preto bol postup zo skupiny do najlepšej osmičky pre nás taký cenný. Finálne sme sa umiestnili na skvelom 5. mieste, čím sme prepísali historické tabuľky slovenského teqballu.
Vďaka tomu, že sme hrali proti najlepším hráčom sveta, sme získali mnoho skúseností. Naučili sme sa vyhrávať zápasy a potom naspäť „prepnúť“ do koncentračného módu na najbližší zápas. Zladili sme sa ako tím a celé EH sme si veľmi užili! Bola to skvelá skúsenosť a veľký zážitok. Verím, že si v takejto zostave zasúťažíme aj na blížiacich sa majstrovstvách sveta a olympiáde!
Za skvelú príležitosť a organizáciu ďakujeme Slovenskej teqballovej federácii a takisto Slovenskému olympijskému zväzu.

Všetky novinky