facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Majstrovstvá sveta v teqballe aj so slovenskými reprezentantmi!

V poľskom meste Gliwice sa v dňoch 8.-11.decembra uskutoční v poradí štvrtý svetový šampionát v teqballe. Po minuloročnej prestávke, spôsobenej pandemickou situáciou vo svete, sa najvýznamnejší teqballový turnaj vracia do programu svetovej organizácie FITEQ. A chýbať nebude ani slovenská reprezentácia!

Teqballový šampionát sa odohrá v piatich kategóriách – singles mužov a žien, doubles mužov a žien a mix doubles. Slovensko si miestenku na šampionáte vybojovalo v dvoch kategóriách – mužskom singles turnaji a v mužskej štvorhre.

Po MS 2019 v Budapešti, na ktorých sme sa zúčastnili v kategórii mužskej štvorhry, tak ide o druhú účasť slovenskej výpravy na najvýznamnejšom podujatí najrýchlejšie rozvíjajúcejšieho športu na svete. Slovensko bude na turnaji reprezentovať v kategórii jednotlivcov Marko Popovski z Prešova, ktorý si účasť vybojoval úspešným pôsobením v tohtoročnom turnajovom kolotoči, keď ovládol Niké Teqball Open Prešov a v rámci turnaja Teqball turnaj Prešov sa prebojoval až do finale. Okrem toho úspešne pôsobil aj v minulých ročníkoch teqballovej tour, keď reprezentoval Slovensko na medzinárodnom turnaji v maďarskom Balassgyarmate (17.miesto v singles kategórii). Pre 29-ročného teqballistu ide o premiérovú účasť na majstrovstvách sveta.

Druhý štart na šampionáte si pripíšu v kategóii doubles bratia Adrián a Lukáš Hricovovci. Slovensko reprezentovali už na MS 2019, keď v Budapešti obsadili 27. miesto spomedzi 55 súťažných dvojíc. Na nedávno organizovanom turnaji V4 si rodáci z Prešova vybojovali tretiu priečku. Tridsaťjedenročný Adrián, ktorý Slovensko reprezentuje aj v malom futbale a jeho o šesť rokov starší brat Lukáš, ktorý má za sebou profesionálnu futbalovú kariéru, sú od vzniku slovenskej reprezentácie rebríčkovou jednotkou v rámci teqballových dvojíc.

Spolu s reprezentantmi do dejiska Majstrovstiev sveta v teqballe 2021 v Gliwiciach vycestujú aj zástupcovia Slovenskej Teqballovej Federácie. Tých zároveň 12.decembra čaká Valné zhromaždenie FITEQ. “Tešíme sa, že na vrcholnom teqballovom podujatí má zastúpenie aj Slovensko. Uplynulé dva roky boli ohromne náročné pre teqballovú komunitu, ktorá výraznú časť tohto obdobia nemohla trénovať, pandémia nás obmedzila aj v organizácii turnajov a súťaží. Napriek tomu sme sa neustále snažili posúvať teqball na Slovensku dopredu a táto účasť na majstrovstvách sveta je pre nás do veľkej miery zadosťučinením za túto snahu. Veríme, že sa nám šampionátovou účasťou podarí opäť o čosi spopularizovať teqball u nás,” povedal pred odchodom do dejiska majstrovstiev sveta prezident Teqballovej federácie Slovenska, Artúr Benes jr.

Všetky novinky