facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Mládežnícky Youth Teqball Cup strhol obrovský záujem. V Senci takmer 80 teqerov!

Už tento týždeň sa v Senci uskutoční doteraz najväčšie mládežnícke podujatie v histórii teqballu.

Odpočítavame hodiny do turnaja, aký tu ešte nebol. V dňoch 16.-17.novembra sa v NTC Senec predstaví nad zaoblenými stolmi takmer 80 teqballistov do 19 rokov. V jeho prvej časti sa bude súťažiť o titul Majstra Slovenska mládeže v kategóriách do 15 a do 19 rokov. V druhej časti sa 50 hráčov a hráčiek z 12 krajín Európy stretne v piatich kategóriách o ocenenia najlepších mládežníckych teqballistov Európy.

“Musím povedať, že logisticky je tento turnaj najväčším, aký sme doteraz na Slovensku usporiadali. Keďže ide o hráčov vo veku od 12 do 19 rokov, tak ich nenechávame takzvane napospas a snažíme sa zabezpečiť od prepravy, cez ubytovanie a stravu, až po samotné účinkovanie na turnaji všetko, čo oni, aj ich sprievod potrebujú. Senecká multifunkčná hala bude vo štvrtok a piatok praskať vo švíkoch,” priblížil hektické dni tesne pred turnajom prezident TFS, Artúr Benes.

TFS, ako organizátor turnaja, okrem logistiky a samotného turnaja, sa snaží zabezpečiť pozornosť, akú si tento turnaj, prvý svojho druhu zaslúži. Fanúšikovia teqballu sa tak môžu tešiť na priamy prenos z finálových zápasov, ale aj streamy z bojov zo základných skupín a play-off, chýbať nebudú fotografovia, aftermovie, ale aj priebežné informovanie prostredníctvom sociálnych sietí, na kanáloch TFS, CETEQ aj FITEQ.

Celkovo sa odohrá 181 teqballových zápasov, na štyroch stoloch, za účasti siedmich medzinárodných rozhodcov a ďalšieho organizačného personálu. Okrem súťažiacich, medzi ktorými nájdeme hráčov TOP 20 seniorského svetového rebríčka, na Slovensko pricestujú ako členovia národných výberov hráči ako Ilyes (Rumunsko), Franczuk (Poľsko), Csereklye (Maďarsko), ale aj Wilkeová (Nemecko). Účasť prisľúbili aj prezident Európskej teqballovej konfederácie CETEQ, Jawad El Hajri či viceprezident CETEQ, Jonathan Rucquoy, ale aj delegácia FITEQ Competition Team.

“Turnaj určite púta pozornosť a nás teší, že ešte pred jeho štartom sme odštartovali takú pozitívnu vlnu naprieč Európou, ktorej súčasťou je fakt, že viacero krajín špeciálne na Youth Cup usporiadalo kvalifikačné turnaje, tréningové kempy, našli si reklamných partnerov a celkovo sa začalo omnoho viac hovoriť o mládežníckom teqballe ako doteraz. To bol jeden z našich prvotných cieľov, preto, ak to poviem nadnesene, my sme vyhrali ešte skôr ako sa turnaj začal. Teraz nech sa už len mládež športovo pobije o výhru a užije si turnaj,” zakončil generálny sekretár TFS, Jakub Mihálik.

Youth Teqball Cup už tento štvrtok. Sledujte nás!

Všetky novinky