facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Finálový turnaj MSR mládeže potvrdením rozvoja teqballu v kluboch aj na školách

V pondelok 12.12.2022 sa uskutočnil finálový turnaj majstrovstiev Slovenska mládeže v teqballe pre rok 2022. Na turnaji v športovej hale v Šamoríne sme spoznali dvoch mládežníckych majstrov Slovenska, v kategóriách do 15 a do 19 rokov, ako aj víťaza superfinále.

Turnaj bol vyvrcholením kvalifikačných turnajov, ktoré sa konali od začiatku roka po celom Slovensku v spolupráci so školami, športovými a futbalovými klubmi. Kritéria na účasť na finálový turnaj zahŕňali disponovanie potrebnou teqballovou infraštruktúrou, zaradenie teqballu do vyučovacieho/tréningového procesu, organizácia kvalifikačného turnaja, ktorých víťazi získali miestenku na finálový turnaj. Kvalifikačné kritéria splnilo 25 subjektov, ktoré mali právo nominovať svojich hráčov (maximálne dvaja v každej kategórii) na finálový turnaj. Avšak kvôli rôznym okolnostiam, najmä prebiehajúcej chrípkovej epidémii, sa turnaja zúčastnili reprezentanti 14 subjektov, spojených s teqballom, pochádzajúci z 18 rôznych základných a stredných škôl po celom Slovensku.

Podujatia sa zúčastnilo celkovo 24 hráčov. Hráči boli rozdelení do dvoch kategórií: do 15 a do 19 rokov, po 12 hráčov v každej kategórii. Turnajový systém vytvoril v každej kategórii 4 skupiny po troch účastníkoch. Hralo sa podľa oficiálnych FITEQ pravidiel a zápasy rozhodovali licencovaní rozhodcovia . Napriek tomu, že teqball je po technickej stránke náročný šport, turnaj ukázal vysokú kvalitu a budúce talenty v obidvoch kategóriách.

V kategórií do 15 rokov sa z celkového víťazstva tešil Jozef Štrbák reprezentant základnej školy Energetikov v Prievidzi, ktorý vo finále zdolal 2:0 na sety Kevina Izsófa z teqballového klubu TsAK Matúškovo. Na treťom mieste sa umiestnili azda najväčšie prekvapenie turnaja a jediná dievčenská zástupkyňa na turnaji, Karolína Konopková zozákladnej školy Želiezovce, ktorá v „malom finále“ zdolala Martina Pizúra, taktiež zo základnej školy Želiezovce.

Kategóriu do 19 rokov ovládol Michal Molnár zo súkromného bilingválneho gymnázia v Galante, ktorý sa teqballu venuje pravidelne v drese TSAk športová akadémia a tento turnaj nebol pre neho prvou súťažou. Po napínavom priebehu vo finále zdolal Balinta Szolgaia reprezentanta strednej školy v Dunajskej Strede a zároveň profesionálneho futbalového hráča DAC Dunajská Streda. Na treťom mieste sa umiestnil Adrián Lakatoš z SOŠ Galanta.

V záverečnom superfinále sa pred zrakom bývalého futbalového reprezentanta Jána Ďuricu, ktorý po skončení turnaja odovzdal pre najúspešnejších hráčov ocenenia, sa stretli víťazi oboch kategórií. V prvom sete prekvapil súpera z vyššej kategórie Štrbák, zvyšné dva však ovládol Michal Molnár a stal sa, nielen celkovým víťazom turnaja, ale pre svoj víťazný klub získal aj teqballový stôl, ktorý bol popri individuálnych oceneniach, hlavnou cenou turnaja.

„V prvom rade sme veľmi radi, že sa turnaj mohol konečne uskutočniť. V minulých rokoch sme na mládežníckej úrovni boli veľmi limitovaní pandemickou situáciou a faktom, že sa po väčšiu časť roka pre mládežníckych športovcov a žiakov uzatvorili športoviská, čo nám znemožnilo usporiadať takéto vyvrcholenie mládežníckeho teqballového súťaženia . Z tohto pohľadu je už fakt, že sa turnaj mohol uskutočniť, malý úspechom, hoci aj tento rok veľmi ovplyvnila účasť prebiehajúca epidémia. Teší nás tiež záujem, ako z pohľadu hráčov, tak aj celkov, ktoré reprezentovali. Aj na základe neho sme presvedčení, že v priaznivejšej zdravotnej situácii budeme môcť zorganizovať ešte väčšiu oslavu nášho športu na mládežníckej úrovni. Turnaj nám potvrdil, že rozširovanie infraštruktúry, ale aj podporné aktivity TFS pre školy a kluby, ktoré chcú hrať teqball, majú zmysel a čoraz viac mladých sa chce teqballu venovať ako svojmu prvému alebo druhému športu a ich kvalitatívna úroveň rastie. Vďaka tomu vieme identifikovať hráčov, ktorým sa v rámci ich športového rozvoja vieme venovať aj neskôr, v kategórii dospelých,“ hodnotil turnaj prezident TFS, Artúr Benes.

Konečné poradie a výsledkový servis: Kategória do 19 rokov, Kategória do 15 rokov

Kategória U15:

1. miesto: Jozef Štrbák (ZŠ Prievidza) – 100 b.

2.miesto: Kevin Izsóf (TsAK Matúškovo) – 80 b.

3.miesto: Karolína Konopoková (ZŠ Želiezovce) – 60 b.

4.miesto: Martin Pizúr (ZŠ Želiezovce) – 40 b.

5.miesto: Alex Krpelan (ZŠ Prievidza) – 30 b.

6.miesto: Dominik Snopek (ŠTK Šamorín) – 25 b.

7.miesto: Matej Zollei (ZŠ Miloslavov) – 20 b.

8.miesto: Karol Havlík (ŠTK Šamorín) – 15 b.

9.iesto: Adam Izsóf (TsAK Matúškovo) – 10 b.

10.miesto: Jakub Graca (TJ Slávia PU) – 5 b.

11.miesto: Oliver Gáll (ZŠ Šamorín) – 2 b.

12.miesto: Juraj Graca (TJ Slávia PU) – 1 b.

Poradie klubov:

 1. ZŠ Prievidza – 130 b.
 2. ZŠ Želiezovce – 100 b.
 3. TsAK Matúškovo – 90 b.
 4. ŠTK Šamorín – 40 b.
 5. ZŠ Miloslavov – 20 b.
 6. TJ Slávia Prešov – 6 b.
 7. ZŠ Šamorín – 2 b.
 8. ZŠ Žilina – nezúčastnili sa kvôli chorobe
 9. ZŠ Marcelová – nezúčastnili sa kvôli chorobe
 10. Akadémia Jozefa Jankecha – nezúčastnili sa kvôli chorobe

Kategória U19

1.miesto: Michal Molnár (TsAK Matúškovo) – 100 b.

2.miesto: Bálint Szolgai (Spojená škola Dunajská Streda) – 80 b.

3. miesto: Adrián Lakatoš (SOŠ Galanta) – 60 b.

4. miesto: Erik Mészároš (KFC Komárno) – 40 b.

5.-8. miesto: Lukáš Lenčéš (TsAK Matúškovo) – 20 b.

5.-8. miesto: Pavol Pavliško (SOŠ Galanta) – 20 b.

5.-8. miesto: Félix Radoš (ŠTK Šamorín) – 20 b.

5.-8. miesto: Šimon Oros (DAC 1904) – 20 b.

9.-12. miesto: Denis Pivači (ŠTK Šamorín) – 10 b.

9.-12. miesto: Roman Novotník (SŠ Stavebná Bratislava) – 10 b.

9.-12. miesto: Ladislav Botló (Spojená škola Dunajská Streda) – 10 b.

9.-12. miesto: Lajos Szucs (DAC 1904) – 10 b.

Poradie klubov:

 1. TsAK – 120 bodov + 50 b. za výhru v superfinále = 170 b.
 2. Spojená škola Dunajská Streda – 90 b.
 3. SOŠ Galanta – 80 b.
 4. KFC Komárno – 40 b.
 5. ŠTK Šamorín – 30 b.
 6. DAC 1904 – 30 b.
 7. SŠ Stavebná BA – 10 b.
 8. SŠ Košice – nezučastnili sa kvôli chorobe
 9. ŠG Rosinská Žilina – nezúčastnili sa kvôli chorobe
 10. Akadémia Jozefa Jankecha Dubnica – nezúčastnili sa kvôli chorobe
Všetky novinky