facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Na šampionát v Thajsku štvorica z Európskych hier

V nedeľu, 24. septembra, turnaj v Prešove zakončil kvalifikačné boje o teqballové Majstrovstvá sveta 2023 . O účasť na turnaji, ktorý sa v dňoch 29.11.-2.12. uskutoční v thajskom Bangkoku, bojovala takmer kompletná slovenská teqballová špička v piatich kategóriách. Turnajov v Dunajskej Strede (27.augusta) a v spomínanom Prešove, sa kvôli zraneniam a pracovným povinnostiam nezúčastnila hneď trojica účastníkov minuloročného mundialu v Norimbergu, Tomáš Staník (muži doubles) a duo Marko Popovski – Timotea Jarošová (štvorhra mix). Do Thajska tak pocestuje nové reprezentačné zoskupenie.

V kategórii singles zvíťazil v oboch kvalifikačných kolách Marián Badár, pre ktorého to bude druhá účasť na majstrovstvách sveta. Celkovo druhý v poradí skončil Martin Biroš, tretie miesto obsadil nádejný teqballista Michal Molnár z matúškovského TsAK.

V kategórii doubles ovládli kvalifikačné dianie spoluhráči z Rodman Teq Academy, Marián Badár – Branislav Rodman. V rámci kvalifikačných bojov im najvýraznejšie konkuroval pár Bíroš – Molnár a Prachár – Siládi (KAC Jednota Košice).

Bratislavský klub Rodman Teq Academy uspel aj v kategórii mix, kde si miestenku na šampionát vybojovalo duo Branislav Rodman – Karina Zušťáková, piaty pár Európy z júnových Európskych hier, ktorých najväčšími konkurentmi boli Badár s Kecerovou a Pizúr s Konopkovou.

Kompletnú štvoricu účastníkov spomínaných Európskych hier doplnila Adriana Kecerová (TEQ Tatran Prešov), ktorá zvíťazila pred Karolínou Konopkovou a Karinou Zušťákovou v singles žien. Duo Kecerová – Zušťáková si navyše zaistilo účasť aj v kategórii ženských dvojíc.

Kvalifikačné turnaje, ktoré boli v oboch kolách zároveň súčasťou celoročnej ligovej súťaže TEQ Liga, okrem toho, že sme spoznali kvalifikantov na druhé vrcholné reprezentačné podujatie tohto roka, priniesli viacero nových teqballistov, ktorí sa zapojili do Open zložky turnajov a ktorých radi vítame do teqballovej rodiny.

Už v najbližších týždňoch dostanú po seniorskom súťažení priestor aj mládežnícke turnaje a kalendárny rok vyvrcholí finálovými turnajmi Majstrovstiev Slovenska mládeže a TEQ Ligy a preto, ak sa chcete zapojiť do teqballového diania aj vy, neváhajte a kontaktujte nás.

 

Všetky novinky