facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Na Slovensku sa predstaví teqballová elita Európy!

V dňoch 16.-17. Novembra privíta Slovensko najlepších teqballistov starého kontinentu do 19 rokov.

Účastníci seniorských majstrovstiev sveta, medailisti Európskych hier, hráči TOP 20 svetového rebríčku FITEQ. Takými honormi sa môžu pochváliť účastníci teqballového podujatia Euro Youth Teqball Cup, ktorý bude hostiť už v strede novembra slovenský Senec. To najlepšie z Európy, čo ponúka teqball v kategórii do 19 rokov, si zmeria sily v piatich kategóriách na dvojdňovom podujatí, ktoré hostí Teqballová federácia Slovenska, v spolupráci s európskou konfederáciou CETEQ a svetovou federáciou FITEQ.

Punc jedinečnosti dodáva turnaju fakt, že ešte nikdy v histórii sa podobný turnaj, zameraný na nastupujúcu generáciu teqballu, nekonal v takomto rozmere. Päťdesiatka účastníkov a účastníčiek z 12 štátov Európy vo veku od 12 do 19 rokov je doteraz najväčším medzinárodným podujatím v teqballe na Slovensku.V rámci dvoch dní plných teqballu sa v prvej časti spojeného turnaja predstavia tí najlepší slovenskí mládežnícki teqballisti na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska mládeže, v kategóriách do 15 a do 19 rokov.

“Povzbudení ohlasom, ktorý vyvolali naše národné mládežnícke turnaje, sme sa už dlhšiu dobu pohrávali s myšlienkou, ako by sme ešte výraznejšie mohli rozvíjať mládežnícky teqball a ponúkať možnosť medzinárodnej konfrontácie pre hráčov už od mládežníckych kategórií.  Prvou lastovičkou bolo júnové V4 podujatie, ktorého sa zúčastnila štyridsiatka mladých. Vzhľadom na našu aktívnu úlohu v novovzniknutej konfederácii CETEQ, sa nám myšlienku Youth Cupu podarilo presadiť na úrovni národných federácií a teší nás, že záujem hráčov prevyšuje kapacitu, ktorú sme stanovili. Veríme, že Youth Cup splní svoj účel, nakopne mládežnícky teqball a jeho vnímanie na národnej aj medzinárodnej úrovni, ukáže nám nové teqballové talenty a posunie teqballové hnutie opäť o čosi dopredu,” priblížil motiváciu organizovať turnaj prezident TFS, Artúr Benes.

“Po Európskych hrách, ktoré sa uskutočnili v júni v Krakowe, je senecký turnaj najväčšou prehliadkou reprezentačných tímov, ktorú sme doteraz mali možnosť v európskom teqballe sledovať, čo je samozrejme obrovský záväzok a zodpovednosť, ktorú ako organizátori cítime. Avšak, spätná väzba, ktorú sme dostali od všetkých zainteresovaných, od rodičov tých najmladších hráčov až po FITEQ, je motiváciou pre to, aby sme do tak veľkého projektu išli. Turnajom chceme naznačiť aj marketingový potenciál, ktorý v sebe mládežnícky teqball ukrýva, keď sa spoja krajiny naprieč Európou. V skratke, veríme, že v Senci sa uskutoční oslava teqballu a mládežníckeho športu, na ktorú budeme môcť nadviazať aj v budúcnosti,” dodal generálny sekretár TFS, Jakub Mihálik.

Na turnaji Youth Cup sa predstavia hráči ako Matěj Kubový (ČR), Marek Pokwap (Poľsko), Zsófia Dezsenyi (Maďarsko) či Nanna Lind Kristensen (Dánsko), všetko hráči a hráčky prvej svetovej dvadsiatky v kategórii dospelých. Zastúpenie vo všetkých kategóriách bude mať na európskej časti dvojturnaja samozrejme aj Slovensko, ktoré postaví po dvoch singlistov v kategórii chlapcov aj dievčat, ale aj chlapčenskú, dievčenskú a zmiešanú dvojicu do štvorhier. Sledujte nás a držte palce našim mladým teqballistom!

Všetky novinky