facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Nominácia na majstrovstvá sveta známa. Do Norimbergu historicky najväčšia výprava

Uplynulý týždeň vyvrcholila kvalifikácia slovenskej teqballovej reprezentácie na vrcholné podujatie roku 2022 druhým kvalifikačným turnajom, ktorý rozlúskol nominačné otázniky.

V stredu 2.novembra sa v na pôde katedry MatFyz Univerzity Komenského v Bratislave uskutočnilo druhé kvalifikačné kolo na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v Nemecku. Po turnaji v Prešove, ktorý sa uskutočnil v dňoch 15.-16. októbra, si slovenská teqballová špička zmerala sily opäť, aby tak rozlúskla nominačné otázniky smerom ku svetovému šampionátu. “Kvalifikácia prebiehala dvojkolovo, aby sme získali čo najobjektívnejší obraz o aktuálnej výkonnosti našich teqballistov a teqballistiek. Druhé kolo sa hralo tri týždne pred šampionátom, takže sme presvedčení, že do Norimbergu pocestujú hráči s aktuálne najlepšou formou,” vyjadril sa krátko po turnaji prezident Teqballovej federácie Slovenska, Artúr Benes.

V kategórii muži singles si účasť na MS vybojoval Marian Badár z klubu MatFyz UK, v kategórii doubles muži budú Slovensko reprezentovať Tomáš Staník (MatFyz UK) a Branislav Rodman (Rodman Teqball Academy). Poprvýkrát v histórii bude mať Slovensko zastúpenie aj v kategórii mix doubles, do ktorého vyšle zástupcov prešovského teqballového klubu TJ UNIPO PU, Marka Popovskeho a Timoteu Jarošovú.

“Tešíme sa, že sa najväčšieho turnaja, aký v teqballe máme, zúčastní aj ženská zástupkyňa slovenského teqballu. Veríme, že jej počínanie nakopne aj ďalšie hráčky k tomu, aby sa účastnili domácich a medzinárodných turnajov a zvyšovali tak konkurenciu v ženskej kategórii. Do Norimbergu pocestuje päť slovenských teqballistov, čo je najväčšie zastúpenie, aké sme doteraz na šampionáte mali,” prezradil Artúr Benes.

Turnaj v KIA Metropolitan Arena v Norimbergu sa odohrá v dňoch 23.-27. Novembra a je dotovaný sumou 250.000 USD. Po minuloročných majstrovstvách sveta v poľských Gliwiciach, ktoré sa uskutočnili ešte v obmedzenom, pandemickom režime, tak norimberský turnaj bude ešte väčší, ešte zaujímavejší a veríme, že aj úspešnejší pre slovenské farby.

“Pozitívnou zmenou oproti minulému roku je, jednak fakt, že naši teqballisti mohli v tejto sezóne odohrať oveľa viac domácich, ale aj medzinárodných zápasov a v konkurencii tých najlepších sa posúvať vpred. V druhom rade sme na tom lepšie aj v rámci prípravy, keďže kvôli zatvoreným telocvičniam sme minulý rok nemohli absolvovať adekvátnu prípravu. Všetci nominovaní sa už niekoľko týždňov intenzívne pripravujú, najprv na kvalifikačné kolá, teraz už na samotný turnaj. V Norimbergu uvidíme doteraz najviac zúčastnených krajín zo všetkých častí sveta, preto je to ideálna možnosť porovnať sa v celosvetovom teqballovom merítku,” uzavrel prezident TFS.

Slovenskí reprezentanti, spolu so zástupcami TFS, do dejiska turnaja odcestujú v utorok, 22.novembra, boje v základných skupinách začnú 23.a24.novembra. Finále jednotlivých kategórií je na programe v nedeľu 27.11. Z turnaja sa vám budeme snažiť priniesť čo najviac informácií.

 

Všetky novinky