facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Škrepták víťazom turnaja v Prešove

Ďalší otvorený turnaj v teqballe sa konal uplynulú nedeľu v Prešove. Turnaj bol zorganizovaný v spolupráci s teqballovým klubom Prešov, strednou športovou školou ELBA a za finančnej podpory Prešovského samosprávneho kraja.

Zúčastnilo sa ho 12 hráčov, ktorí reprezentovali už existujúce kluby alebo hráči, pre ktorých bol tento turnaj prvou skúsenosťou. Formát súťaže bol 1 vs. 1 a hráči boli rozdelení do 2 skupín po 6 hráčov. Do štvrťfinále postupovali 4 najlepší v skupine. Kvôli slušnej porcii zápasov sa turnaj hral na dvoch stoloch súbežne.

Hlavným cieľom turnaja bolo porovnať si svoje teqballové schopnosti s čo najširšou konkurenciou a v čo najväčšom počte zápasov . V záverečnej fáze turnaja sa vykryštalizovala najvyššia kvalita v rámci hráčskeho zastúpenia.  Do štvrťfinále postúpili podľa predpokladov najväčší favoriti Hricov – účastník MS 2019, Popovski – víťaz Prešov open z leta, Elizeuš, Kuhajdík, Škrepták, Vasilenko, Štefánik a Olejár.

Zo štvrťfinále do semifinále postúpili Popovski, Vasilenko, Škrepták a Štefánik. Jediný účastník majstrovstiev sveta síce v kategórií dvojíc Adrián Hricov, nepostúpil cez prekvapenie turnaja Adama Vasilenka.

O postup do finále si to teda rozdala štvorica hráčov Matej Škrepták, Adam Vasilenko, Marko Popovski a Jakub Štefánik. Semifinálové zápasy mali slušnú kvalitu, ale boj o prvenstvo „obstarali“ dvaja najlepší hráči turnaja Matej Škrepták a Marko Popovski. Opakovala sa repríza z letného turnaja avšak tento krát sa z celkového prvenstva na turnaji sa tešil Matej Škrepták. Odniesol si finančnú prémiu, vecné ceny od partnerov turnaja, Niké a 100 bodov do národného rebríčka.

Kompletné výsledky TU: Teqball turnaj Prešov 2021