facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Slováci v Budapešti blízko postupu. Na ETT získali množstvo skúseností

Hoci slovenskí teqballisti pozbierali doteraz najviac víťazstiev, na postup do vyraďovacej fázy to v jednotlivých kategóriách nestačilo.

Máme za sebou ďalšiu výbornú skúsenosť. Na European Teqball Tour v Budapešti reprezentovali slovenský teqball štyria športovci, ktorí v silnej konkurencii v konečnom zúčtovaní nesklamali. V kategórii singles muži turnajový kľúč postavil našich hráčov pred náročnú prekážku obsadiť v trojčlenných skupinách prvú priečku, znamenajúcu postup. Branislav Rodman v prvom zápase proti Jurkiewiczovi z Maďarska zvíťazil 2:0 po pomerne jednoznačnom priebehu. V druhom zápase narazil na 64. hráča sveta v singloch, Američana Frankieho Diaza, ktorý si skúsene postrážil víťazstvo v zápase a postup do vyraďovacej fázy.

Ako druhý do turnaja vstúpil Marián Badár, ktorý v úvodnom vystúpení zdolal nemeckého teqballistu Stolza jednoznačne 2:0 po jednoznačnom priebehu v oboch setoch. Hneď po ňom si pripísal víťazstvo aj Tomáš Staník, ktorý otáčal duel proti Rumunovi Gergelymu na 1:2. Štvoricu našich reprezentantov doplnil úvodným zápasom aj Martin Biroš, ktorý však ako jediný nestačil v prvom zápase na talianskeho súpera Galla a prakticky hneď na začiatku prišiel o možnosť postupu.

Tú pred druhými duelmi v skupinách živili Badár so Staníkom. Staník vstúpil do zápasu proti vysoko favorizovanému Velkeyovi z Maďarska aktívne, v záveroch oboch setov sa však prejavili skúsenosti neskoršieho finalistu kategórie doubles, ktorý ich doviedol do víťazného konca. Ešte bližšie mohol byť prípadnému postupu Badár, ktorý síce v prvom sete zápasu proti Maďarovi Murvaiovi prehral, no v tom druhom viedol už 11:8 a zdalo sa, že by zápas mohol preklopiť na svoju stranu. Skúsený maďarský teqballista si vypýtal time-out, po ktorom predviedol šnúru štyroch bodov a zápas ukončil v druhom sete po výsledku 12:11. Do tretice, proti ďalšiemu maďarskému teqballistovi, Dombaiovi, neuspel ani Martin Biroš, a tak sme sa s turnajom singlistov rozlúčili bilanciou 3 výhry – 5 prehier.

Druhý turnajový deň priniesol súboje deblistov, kde sme mali zastúpenie v podobe Branislava Rodmana, ktorý vytvoril pár s maďarským spoluhráčom Fodorom a čisto slovenským duom Badár – Staník. V oboch prípadoch sme boli veľmi blízko postupu medzi šestnástku najlepších, do ktorej postupovali iba víťazi štvorčlenných skupín. Oba páry vyhrali po dva dva zápasy, keď Rodman – Fodor zdolali libanonský pár El Yassine-Hafez, ako aj belgické duo Coquelle-Genin. Badár so Staníkom vyhrali kontumačne nad portugalským párom Berna – Goncalves a vyhrali aj tretí zápas v skupine proti nemecko-kosovskej dvojici Over – Emini. Osudnými nám boli opäť domáci teqballisti, keď Imreh a Varga vyradili Fodora s Rodmanom po výsledku 12:10 a 12:11, Staníkovi s Badárom vystavili stopku Kiralyvolgyi so Siposom. Celkovo sme sin a turnaji v dvoch kategóriách pripísali 7 výhier a 7 prehier, čo nestačilo ani na jeden postup do vyraďovacej fázy.

“Na jednej strane je škoda, že aspoň v jednom prípade sa postup nepodaril, na druhej strane však turnaj hodnotíme pozitívne. Bol to zahraničný turnaj s doteraz najväčším slovenským zastúpením a s najvyšším počtom víťazstiev našich farieb. V tých rozhodujúcich zápasoch sme aj v singli aj debli boli blízko, rozhodlo zopár lôpt, sú to však práve takéto zápasy, na ktorých hráči získajú skúsenosti. Turnaj bol dobrým impulzom smerom k vyvrcholeniu sezóny,” hodnotil budapeštianske vystúpenie slovenských teqballistov president TFS, Artúr Benes.

Vyvrcholenie teqballovej sezóny predstavujú dva domáce turnaje v Prešove (15.-16.10.) a Bratislave (5.-6.11.), finálový turnaj Majstrovstiev SR mládeže (9.11.) a najmä, Majstrovstvá sveta, ktoré sa na konci novembra uskutočnia v nemeckom Norimbergu.

Všetky novinky