facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Slovensko sa kvalifikovalo na letné Európske olympijské hry do Poľska!

Na európskej olympiáde sa pri premiére teqballu Slovensko predstaví v piatich kategóriách.

Uplynulý týždeň sa uskutočnila posledná kvalifikačná zastávka na ceste za Európskymi olympijskými hrami, tentokrát sa turnaj konal v hlavnom meste Čiernej Hory – Podgorici. Už pred posledným turnajom sme mali viac menej istú miestenku spomedzi 44 krajín Európy, ktoré mali právo sa kvalifikovať na záverečný turnaj. Do Poľska sa priamo prebojovalo 15 krajín (domáce Poľsko získalo automatickú miestenku) a 2 krajiny na základe pozvania od organizačného výboru. Slovensko sa umiestnilo na celkovom 10. mieste spomedzi všetkých krajín Európy, čím sme si zabezpečili právo štartovať na Hrách vo všetkých 5 kategóriách – singles ženy/muži, doubles ženy/muži a mix. Celkovo štyri kvalifikačné kolá European Teqball Tour mali v rozmedzí septembra a marca svoje zastávky v Budapešti, Skopje v Madride a práve v Podgorici. Najmä posledné dve kvalifikačné kolá boli veľmi náročne, keďže sa na jednotlivých turnajoch zúčastnilo viac ako 150 hráčov z takmer 35 krajín, ktorých lákala vidina účasti na Európskych hrách.

,,V prvom rade sa tešíme z úspechu, keďže sme vznikli v roku 2020 za ťažkých pandemických čias a zákazov. Rozvíjať nový šport bolo prakticky nemožné. Taktiež teqball má svoje špecifiká a je dosť náročný na techniku, ale sme radi, že sme našli hráčov a hráčky s potenciálom približovať sa medzinárodnej úrovni a vytvorili sme im vhodné podmienky pre trénovanie a účasť na jednotlivých turnajoch. Viacerí z nich sa v priebehu pár mesiacov dostali z nuly na jeden z najväčších športových sviatkov na svete, čo je pozvánkou aj pre ďalších hráčov, aby si teqball vyskúšali a plnili si prostredníctvom neho svoje športové sny. Príprava na European Games bude prebiehať v domácich podmienkach, aj v rámci novovzniknutej TEQ ligy, ktorá začína 13.04. v Malinove a postupne zavítame do viacerých miest,“ komentoval veľký úspech slovenského teqballu prezident Teqballovej federácie Slovenska, Artúr Benes.

Návrat do Podgorice.

Turnaja v Podgorici sa zúčastnili traja naši hráči Branislav Rodman v mixe a v doubles, Karina Zuštáková v mixe a v doubles a Adriana Kecerová v debli a v singles žien. Turnaj priniesol pre slovenský teqball zopár historických momentov. Poprvýkrát sa na medzinárodnom podujatí predstavil slovenský ženský pár v kategórii dvojice (Karina Zušťáková/Adriana Kecerová). Zo základnej skupiny síce nepostúpili, ale dokázali potrápiť najväčšie favoritky turnaja z Maďarska Vasas/Janicsek a zápas prehrali 12:7/12:7.

Poprvýkrát na medzinárodnom turnaji sme dosiahli výhru v kategórii mix. Novovytvorený pár Zušťáková/Rodman porazil španielský pár 2:1 na sety. O postup medzi 16 najlepších si to rozdali proti srbskej dvojici, ktorá to dotiahla až do semifinále turnaja. Zápas bol vyrovnaný, ale nakoniec sme podľahli 2:0 a tesne nám unikol aj postup z druhého miesta zo skupiny.

Adriana Kecerová stále čaká na svoje prvé víťazstvo v singloch, keďže rebríčkovo je postavená nízko a žreb jej prisudzuje do skupiny ťažké súperky, ale herný progres je viditeľný aj po druhom medzinárodnom turnaji v jej krátkej teqballovej kariére.

Slovensko-česká dvojica Rodman/Kubový sa na treťom spoločnom turnaji radi medzi stálice vyraďovacích bojov. Aj v Podgorici si vybojovali postup zo skupiny, keď vyhrali na maďarským resp. párom z Bosny a Hercegoviny hladko 2:0 v obidvoch zápasoch. V 16 finále opäť narazili na najväčších favoritov z Maďarska Baka/Blaszovicsa. Aj tentokrát bol systém play-off neúprosný, keď si chalani druhý raz po sebe vylosovali rovnaký pár, ktorý je dlhodobo medzi TOP 3 pármi na svete. Aj ich výsledky však prispeli k tomu, že sme v Podgorici spečatili svoj postup na prvý vrchol tejto teqballovej sezóny.

Všetky novinky