facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Slovenský teqball súčasťou Európskej teqballovej konfederácie

Teqballová federácia Slovenska sa stala oficiálnou súčasťou ambiciózneho projektu a má aj personálne zastúpenie vo vedení Európskej konfederácie.

Confédération Européene de Teqball, alebo CETEQ, je prvou kontinentálnou organizáciou vo svete teqballu, ktorá vznikla z iniciatívy národných teqballových zväzov v jednotlivých krajinách. Za cieľ si dáva rozvoj teqballu na európskej úrovni, ale aj spoluprácu a koordináciu medzi jednotlivými krajinami, v ktorých sa teqball rozvíja. CETEQ ohlásila svoj vznik na nedávnych Európskych hrách v Krakowe, oficiálne však vznikla až na začiatku júla. Na konci uplynulého mesiaca sa v Paríži, ktorý je aj sídlom Konfederácie, za účasti európskej špičky, uskutočnili aj prvý medzinárodný turnaj, organizovaný Konfederáciou, ktorého sa však slovenskí teqballisti nemohli zúčastniť pre kolíziu harmonogramu s kvalifikáciou na Majstrovstvá sveta.

Od počiatku myšlienky európskej teqballovej integrácie stoja za projektom aj zástupcovia slovenského teqballu. Generálny sekretár TFS, Jakub Mihálik, bol členskými krajinami zvolený do rovnakej pozície aj na Európskej úrovni. Prezident TFS, Artúr Benes, je na základe poverenia Výkonného výboru CETEQ členom Výboru pre rozvoj európskeho teqballu. “Teší nás, že aj na diplomatickom poli stojí slovenský teqball v prvopočiatkoch takéhoto ambiciózneho projektu, ktorý bude formovať rozvoj teqballu v Európe. Je to nielen istá forma ohodnotenia práce, ktorú v TFS robíme, ale hlavne je to príležitosť rásť spolu s ostatnými európskymi teqballovými krajinami. Chceme byť súčasťou teqballovej Európy, čo sme preukázali napríklad aj organizáciou podujatí medzinárodného významu v uplynulých dvoch rokoch a v týchto aktivitách chceme pokračovať. Je v záujme slovenského teqballu, aby naši hráči, rozhodcovia, kluby mali možnosť pravidelne sa porovnávať nielen na slovenskej, ale aj európskej úrovni, a to na všetkých úrovniach,” okomentoval začlenenie TFS do CETEQ Jakub Mihálik.

CETEQ chce vytvárať možnosť medzinárodnej konfrontácie aj na mládežníckej či amatérskej úrovni a rozšíriť aktuálne aktivity medzinárodnej federácie FITEQ, ktorá má pod záštitou turnaje svetovej špičky. Už v najbližších týždňoch predstaví štruktúru turnajov pre rok 2023 a 2024, zamerané, tak na tých najlepších teqballistov a teqballové kluby v Európe, ako aj na mládežníkov a široké masy teqballových amatérov. Na mape európskych teqballových podujatí by ani v týchto rokoch nemalo chýbať Slovensko.

Všetky novinky