Táto stránka vyžaduje pre správne fungovanie Javscript. Prosím aktivujte si ho v nastaveniach prehliadača.

facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Teqball mládežnícky turnaj v Košiciach

Teqballová jar je tu! Od začiatku apríla sa po pandemickej prestávke znovu rozbehla turnajová séria klubov po celom Slovensku s mládežníckou sekciou, na konci ktorej sa dozvieme, kto sa kvalifikuje na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska mládeže.

Prvou tohtoročnou turnajovou zastávkou boli Košice, kde turnaj v spolupráci s Teqballovou federáciou Slovenska zorganizoval teqballový klub pri Strednej športovej škole Košice. Súťažné zápolenie si prihlásení mohli vyskúšať v kategórii jednotlivcov chlapcov aj dievčat , štvorhre chlapcov, ako aj mixe (zmiešaný tím chlapcov a dievčat).  Zápasilo sa turnajovým formátom každý s každým, čo zabezpečilo, že zúčastnení mohli odohrať dostatočný počet zápasov a my sme tak mohli nájsť spravodlivých víťazov.

Turnaj bol prvým súťažným meraním síl v teqballe pre ešte len 16-ročného študenta SŠŠ KE, Kasumova Tofika, ktorý ale v práci s loptou nad oblým stolom zužitkoval svoje futbalové skúsenosti a košický turnaj prekvapivo vyhral a zaistil si tak účasť na finálovom turnaji MSR mládeže, spolu s víťazmi kategórie doubles (F.S. Szabó, M. Havrlent), mix doubles (V. Hrehorová, M.Havrlent) a singles dievčat  (V. Hrehorová). Nielen on, ale všetci zúčastnení preukázali teqballový potenciál a chuť sa naďalej teqballu venovať, čo predznamenáva, že sa tento rok turnajová séria do Košíc ešte určite vráti. Ďakujeme všetkým zúčastneným a gratulujeme víťazom. Najbližšie zavíta teqballová séria v rámci Majstrovstiev Slovenska mládeže na Univerzitu Komenského, 20.apríla 2022.

Turnajové výsledky:
Jednotlivci: 🥇Kofik
Dvojice: 🥇Havrlent, Szabó
Zmiešané dvojice: 🥇Hrehová, Havrlent
Všetky novinky