facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Teqball Slovensko open o pohár predsedu PSK

V nedeľu 24.09. 2023 sa na pôde fakulty športu Prešovskej univerzity uskutočnil ďalší teqballový turnaj. Tentokrát sa súťažilo o pohár predsedu PSK.

O tom, že sa Prešov stáva jedným z centier teqballu na Slovensku, svedčí fakt, že sa na pôde Prešovskej univerzity sa uskutočnil ďalší turnaj domácej teqballovej elity a nových hráčov. Po tom, čo sa v Prešove uskutočnil challenger open v roku 2022, kde do Prešova zavítala aj širšia medzinárodná teqballová špička, letný V4 turnaj, sa v Prešove zišli zástupcovia klubov najvyššej teqballovej súťaže na Slovensku, Teq ligy 2023 a hráči pre ktorých to bola premiérová turnajová konfrontácia. Na podujatie, ktoré bolo podporné z rozpočtu predsedu PSK zavítali hráči siedmich klubov z Prešova, Bratislavy, Želiezoviec, Galanty, Dunajskej Stredy, Žiliny a Košíc, ktorí si zmerali sily v štyroch kategóriách – mužskej a ženskej dvojhre, mužskej a ženskej štvorhre a zmiešanej štvorhre. Na turnaj zavítala aj česká zástupkyňa TEQ klubu z českého mesta Suchodol – Iva Burvalová.  Samozrejme, že nechýbala ani slovenská teqballová elita, zastúpená reprezentantmi a široká verejnosť, ktorá mala otvorenú svoju vlastnú amatérsku kategóriu pre hráčov, ktorí ešte nikdy nehrali súťažne teqball.

Podujatia sa zúčastnilo celkovo 22 hráčov. Hráči boli rozdelení do viacerých kategórií: mládež do 19 rokov, amatéri a profesionáli. Následne hráči súťažili v 4 kategóriách: jednotlivci muži/ženy, dvojice muži/ženy a mix zmiešaná kategória. Turnajový systém vytvoril v každej kategórii zaujímavý mix hráčov v jednotlivých skupinách a veľmi kvalitnú úroveň teqballu. Hralo sa podľa oficiálnych FITEQ pravidiel a zápasy rozhodovali licencovaní rozhodcovia.

Na záver by sme chceli veľmi pekne poďakovať Prešvoskému samosprávnemu kraju za finančnú podporu nakoľko tento projket bol podporený z rozpočtu PSK.

Víťazi jednotlivých kategórií:

Singles ženy:

1.Miesto Adriana Kecerová

2.Miesto Karolína Konopková

3.Miesto Iva Burvalová (CZ)

Singles muži:

1.Miesto Marián Badár

2.Miesto Martin Biroš

3.Miesto Matej Prachy

Doubles muži

1.Miesto Badár/Rodman

2.Miesto Biroš/Molnár

3.Miesto Prachy/Siládi

Mix

1.Miesto Zušťáková/Rodman

2.Miesto Kecerová/Badár

3.Miesto Burvalová/Biroš

Všetky novinky