facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Teqball turnaj krajín Vyšehradskej štvorky

Maďarsko bude hostiť prvú edíciu teqballového turnaja pre krajiny z tzv. Vyšehradskej štvorky.

Maďarské mesto Telki bude 6 novembra hostiť turnaj v mužskej kategórií dvojíc medzi krajinami Vyšehradskej štvorky: Maďarsko, Česká Republika, Poľsko a Slovensko.

Štyri stredoeurópske krajiny, ktoré spájajú silné nielen geografické, ale aj kultúrne väzby si zmerajú sily na prvom ročníku turnaja pre krajiny V4. Reprezentácie si postupne zmerajú sily so všetkými súpermi, z ktorých potom vzíde finálová dvojica a dvojica, ktorá si to rozdá o bronz.

Na turnaji nás bude reprezentovať bratská dvojica Lukáš a Adrián Hricovovci, ktorí reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta v roku 2019, kde skončili na 28. Mieste. Česko bude reprezentovať Lukáš Flaks svetová 24ka v kategórií dvojíc a partner Petr Bubniak, ktorý je svetová 43ka. Maďarské farby bude hájiť svetová 17ka a 18 ka – Balzs Katz a Balazs Velkey a Poľsku reprezentáciu bude tvoriť Premyslaw Mstrzak a Pitor Pinkiewicz.

Po prvej fáze zápasov je na programe aj prezentácia para teqballu. Para teqball sa pomaly, ale isto dostáva do športového popredia a nadviaže tak na prvý para teqball  turnaj, konaný 16 októbra v Budapešti, ktorý vyhrala maďarská dvojica Zsolt Keresztes a Attila Laszlo.

Región V4 je liahňou pre talentovaných hráčov, pričom 16 hráčov z krajín V4 má zastúpenie v TOP 50ke. Hráčska účasť a kvalita sľubuje kvalitné teqballové zápasy. Tešíme sa!

Všetky novinky