facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Teqballová federácia Slovenska

S radosťou oznamuje, že bola oficiálne registrovaná Teqballová federácia Slovenska, ktorá bude mať na starosti rozvoj športu Teqball na Slovensku, ktorý je zároveň najrýchlejšie sa rozvíjajúcim športom na svete.

Federácia nedávno požiadala o členstvo do medzinárodnej organizácie FITEQ (www.fiteq.org), ktorá združuje všetky národné asociácie z celého sveta. Slovenská federácia bude organizovať turnaje, združovať kluby, jednotlivcov a bude mať na starosti propagáciu tohto športu.

V príprave je organizácia prvých národných, ale aj medzinárodných turnajov na Slovensku. Prvý medzinárodný turnaj Challanger Cup sa chystá v polovici Septembra 18. – 19. v Bratislave. Veríme, že aj za účasti najlepších hráčov sveta!

Možnosti rozvoja Teqballu na Slovensku sú obrovské a momentálne prípravujeme plán na ich realizáciu. Prvým miestom kde sa pravidelne hráva Teqball je na Univerzite Komenského na katedre matematiky, informatiky a fyziky. Čoskoro druhým miestom, kde sa bude rozvíjať Teqball bude Telovýchovná a športová akadémia v Matúškove pri Galante.

Ďalšie informácie a novinky prinesieme už čoskoro.

Všetky novinky