facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Teqballovú špičku čaká kvalifikácia na majstrovstvá sveta

Dunajská Streda a Prešov privítajú dve kvalifikačné kolá na novembrové majstrovstvá sveta.

Netradičný teqballový rok s dvoma vrcholnými podujatiami, pokračuje svojou druhou časťou. Po Európskych hrách, ktoré boli zároveň kontinentálnym šampionátom, čaká našu špičku svetový šampionát. Hoci miesto ani čas konania neboli zo strany medzinárodnej teqballovej federácie FITEQ nateraz potvrdené, v kuloároch sa hovorí o novembrovom mundiale v Thajsku. Kvalifikačné boje, ktoré podľa direktívy FITEQ majú prebiehať v dvoch kolách, musia na národnej úrovni prebehnúť do konca septembra, aj preto sa Výkonný výbor TFS rozhodol uskutočniť ich v dňoch 27. augusta v Dunajskej Strede (1.kolo) a 24. septembra v Prešove (2.kolo).

“Chceli sme dať rovnakú príležitosť teqballistom zo západu aj z východu republiky, preto sme to takto rovnomerne rozdelili. Kvalifikačné turnaje budú akousi nadstavbou na dopredu plánované hracie kolá Teq ligy a v oboch prípadoch to chceme poňať ako celodenné podujatie pre všetky výkonnostné kategórie. Čakajú nás teda separátne turnaje mládeže, začínajúcich teqballistov a aj slovenskej teqballovej špičky, ktorá zabojuje o účasť na majstrovstvách sveta v súhrnnom výsledku za obe kvalifikačné kolá,” priblížil formát prezident TFS, Artúr Benes.

“Prvé kolo v Dunajskej Strede sa uskutoční v športovom areáli oproti MOL Aréne v outdoorovom prostredí, čím symbolicky uzavrieme letné obdobie. Prešovské kolo plánujeme uskutočniť v športovej hale, aby si tak hráči a hráčky vyskúšali obe alternatívy pre šampionát, pri ktorom zatiaľ nevieme, v akom prostredí sa uskutoční. Zároveň dúfame, že outdoorová verzia kvalifikačného súboja priláka divákov, prípadne potenciálnych hráčov, ktorí si chcú teqball vyskúšať v rámci amatérskeho či mládežníckeho turnaja,” doplnil Artúr Benes.

Miesto konania turnaja v Dunajskej Strede

Registrácia do všetkých troch kategórií bude prebiehať od 9. do 23.augusta na tomto link – https://forms.gle/ijuqJj8QvrGnMzBD6  Tešíme sa na vás!

Všetky novinky