facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Turnaj v Prešove vyhral Marko Popovski

Druhou zastávkou v rámci Niké teqball tour bol turnaj v Prešove. Zúčastnilo sa ho 16 hráčov, ktorí reprezentovali už existujúce teqballové kluby v Prešove, ale aj hráči pre ktorých bol turnaj prvou skúsenosťou s teqballom. Najväčšie zastúpenie bolo z teqballového klubu SSŠŠ Elba a klubu TJ Slávia na Prešovskej Univerzite.

Turnaja sa zúčastnili aj zaujímavé mená vrátané hráčov, ako Marko Popovski a Adrián Hricov, ktorí reprezentovali Slovensko na prvých medzinárodných turnajov, vrátane toho najväčšieho turnaja a to majstrovstiev sveta v prípade Hricova. Chýbal už len Lukáš Hricov, ktorý kvôli zraneniu sa nemohol zúčastniť turnaja. Účasťou na turnaji nás poctila aj slovenská ženská reprezentantka vo futbale Laura Žemberyová.

Hráči boli rozdelení do 2 skupín po 8 hráčov, z ktorých štyria najlepší postupovali do štvrťfinále. Zápasov bolo veľa a preto sa hralo súbežne na 3 stoloch. Hlavným cieľom bolo aby si hráči zmerali svoje sily, s čo najväčším počtom hráčov. Do štvrťfinálové postúpili podľa predpokladov najväčší favoriti – Vasilenko, Štefánik, Škrepták, Matejovský, Hricov, Olejár, Jurčišin a Popovski. Smolu mal technicky zdatný Elizeuš, ktorý patril do širšieho okruhu favoritov, ale nepodarilo sa mu postúpiť zo skupiny. Spolu s ním nepostúpila zo skupiny aj jediná ženská účastníčka Laura Žemberyová.

Štvrťfinálové zápasy boli napínavé avšak do semifinále postúpili Škrepták, Štefánik, Popovskí a Olejár. Jediný účastník majstrovstiev sveta síce v kategórií dvojíc Adrián Hricov, nepostúpil cez prekvapenie turnaja Alexa Olejára.

O postup do finále si to teda rozdala štvorica hráčov Matej Škrepták, Alex Olejár, Marko Popovski a Jakub Štefánik. Semifinálové zápasy boli napínavé, ale boj o prvenstvo „obstarali“ dvaja najlepší hráči turnaja Matej Škrepták a Marko Popovski. Z celkového prvenstva na turnaji sa tešil Marko Popovski, ktorý už má skúsenosti aj s účasťou na zahraničnom turnajmi v teqballe v Maďarsku. Odniesol si finančnú prémiu, vecné ceny od partnerov turnaja, Niké a 100 bodov do národného rebríčka.

Povedali o turnaji:

 Marko Popovski, víťaz turnaja: „S teqballom už mám skúsenosti a som rád, že som ich mohol zužitkovať. Konečne sa opatrenia uvoľnili a federácii sa podarilo zorganizovať takýto turnaj. Turnaj bol náročný hlavne kvôli počasiu a množstva zápasov, ale som štastný. Hráčska účasť a kvalita bola na veľmi slušnej úrovni. Nečakal som to .“

„My to hrávame aj počas reprezentačných zrazov a je to fajn technický doplnok mojej prípravy na novú sezónu. Aspoň som si ju spestrila a keďže teqball je technicky náročný šport, tak mi to určite pomohlo v technike.” povedala slovenská reprezentantka vo futbale Laura Žemberyová. Ďalší z hráčov Matej Škrepták, ktorý reprezentoval svoju školu a zároveň školský teqballový klub SSŠŠ Elba nám povedal: „Na turnaj som sa tešil. Stôl máme na škole, takže to pravidelne hrávame. Tento šport ma veľmi zaujal a teším sa na ďalšie turnaje.”

K turnaju sa vyjadril aj prezident teqballovej federácie Slovenska Artúr Benes: „V prvom rade nás teší záujem hráčov o turnaj a tento šport. Veríme, že pomocou takýchto turnajov budeme rozširovať teqball, čo najviac medzi ľudí. Vrcholom našej turnajovej série a nášho úsilia bude účasť najlepších hráčov zo slovenska na majstrovstvách sveta v teqballe, ktoré by sa mali konať v decembri.

Všetky novinky