facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

V Dunajskej Strede sa zišla silná teqballová konkurencia

V poradí treťou zastávkou v rámci Niké teqball tour bol turnaj v Dunajskej Strede. Turnaj sa zorganizoval aj v spolupráci s futbalovými klubmi – ŠTK Šamorín a miestny DAC Dunajská Streda. Zúčastnilo sa ho celkovo 20 hráčov, ktorí reprezentovali už existujúce teqballové kluby v Dunajskej Strede a okolí, ale aj hráči pre ktorých bol turnaj prvou skúsenosťou s teqballom. Najväčšie zastúpenie mal prvý ženský teqballový klub na Slovensku PecTeq. Aj na tomto turnaji svojho zástupcu vyslala športová akádemia TSAk v Matúškove.

Turnaja sa zúčastnili aj zaujímavé mená vrátané slovenských reprezentantov vo futbale, ako Filip Kiss, Erik Čikoš, ale aj bývalá ženská futbalová reprezentantka Veronika Kissová, niekdajšia najlepšia futbalistka Slovenska za rok 2008.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách ženy a muži. Muži boli rozdelení do 2 skupín po 7 hráčov, z ktorých štyria najlepší postupovali do štvrťfinále. Ženskú kategóriu tvorila jedna skupina so 6 hráčkami, kde sa hralo systémom každá s každou a víťaz sa určoval podľa počtu získaných bodov. Kvôli väčšej porcii zápasov, sa súbežne hralo na 3 stoloch. Hlavným cieľom turnaja bolo porovnať si svoje teqballové schopnosti s čo najširšou konkurenciou. V záverečnej fáze turnaja sa vykryštalizovala najvyššia kvalita v rámci hráčskeho zastúpenia.  Do štvrťfinále postúpili podľa predpokladov najväčší favoriti – Kiss, Čikoš, Szárka, Klempa, Demjanovič, Bjekič a dvaja zahraniční hráči Owusu a Boateng. Smolu mal technicky zdatný Luckovics, ktorý patril do širšieho okruhu favoritov, väčší postup v rámci turnaja mu zmarilo zranenie.

Štvrťfinálové zápasy boli napínavé, avšak do semifinále nakoniec s prehľadom postúpili Čikoš, Kiss, Boateng a Szárka.  Semifinálové zápasy priniesli aj súboj dvoch slovenských reprezentantov a dobrých kamarátov, Filipa Kissa a Erika Čikoša. Z postupu do finále sa radoval druhý menovaný, ktorý ťažil najmä z dobrého podania. Erik Čikoš sa tešil aj z celkového prvenstva, keď vo finále porazil Richarda Szárku. Odniesol si finančnú prémiu, vecné ceny od partnerov turnaja, Niké a 100 bodov do národného rebríčka.

Ženskú sekciu vyhrala Veronika Kissová. Konkurencia bola síce menšia, ale čisto ženská kategória v teqballe na turnaji, je skôr výnimkou, ako pravidlom, o to viac si zaslúžia rešpekt všetky zúčastnené, menovite Veronika Kissova, Mária Markusová, Karin Paveleková, Nikoleta Voleková, Jana Minarovičová a Natália Praznovská. Z víťazstva sa radovala Veronika Kissová, ktorej ešte raz gratulujeme.

Povedali o turnaji:

Erik Čikoš, víťaz turnaja: „S teqballom už som mal akú-takú skúsenosť, keďže Filip (Kiss) má stôl doma. Je to veľmi zaujímavý športový doplnok pre futbalistov a musím priznať, že to dosť technicky náročné.“

„Musím priznať, že toto bol kvalita

tívne najlepšie obsadený turnaj, na ktorom som sa zatiaľ zúčastnil. Som rád, že teqballová federácia organizuje takéto open turnaje a teqball sa dostáva do povedomia na Slovensku.” Povedal celkovo druhý v poradí Richard Szárka a účastník, zatiaľ najväčšieho počtu turnajov.

V rámci ženskej kategórie sa s nami podelila o pocity aj Mária Markusová, ktorá sa umiestnila na druhom mieste: „Veľmi nás teši, že sme mali možnosť sa s babmi zúčastniť tohto turnaja. Myslím si, že to bol historický moment pre teqball na Slovensku, keďže bola po prvý krát aj samostatná ženská kategória. Som veľmi rada, že takto budujeme aj ženskú teqballovú komunitu. ”

K turnaju sa vyjadril aj prezident teqballovej federácie Slovenska Artúr Benes: „V prvom rade nás teší záujem hráčov o turnaj a tento šport. Veríme, že pomocou takýchto turnajov budeme rozširovať teqball, čo najviac medzi ľudí. Vrcholom našej turnajovej série a nášho úsilia bude účasť najlepších hráčov zo slovenska na majstrovstvách sveta v teqballe, ktoré by sa mali konať v decembri. ”

Všetky novinky