facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Z Krakowa do Krakowa. Začína sa Cesta na Európske Hry 2023!

O účasť na európskej verzii olympijskych hier môžeš zabojovať aj ty.

Už o necelé tri týždne začne cesta, ktorá môže slovenský teqball priviest na Európske hry 2023. Tie sa uskutočnia budúci rok v dňoch 21.6.-2.7. v poľskom Krakowe. Na najväčšom športovom podujatí na území Európy sa neďaleko od slovenských hraníc predstaví 50 štátov, súťažiacich v 26 športoch, medzi ktorými poprvýkrát nebude chýbať ani teqball!

Medzinárodná teqballová federácia FITEQ nedávno zverejnila kritéria pre kvalifikáciu na záverečný teqballový turnaj v rámci Európskych hier. V Krakowe sa bude môcť zúčastniť 15 najvyššie hodnotených teqballových federácií starého kontinentu, na základe výsledkov zo štyroch nominačných turnajov pred EH2023. Dejiská prvých dvoch zastávok sú už známe. Cesta na EH začne príznačne v Krakowe, turnajom v rámci World Series, ktorá sa uskutoční 14.-17. septembra v piatich kategóriách. V rýchlom slede nás čaká ďalší turnaj už o dva týždne nato, keď bude Budapešť hostiť ďalšiu zastávku v rámci European Teqball Tour (29.9.-2.10.). Zvyšné dva kvalifikačné turnaje sa uskutočnia až v roku 2023, keďže v závere roka teqballový svet čakajú najmä majstrovstvá sveta.

Teqballovú federáciu Slovenska tak čakajú v rámci Cesty na Európske hry 2023 dve výzvy. V prvom kroku sa kvalifikovať medzi najlepšiu pätnástku Európy a v druhom kroku vybrať spomedzi teqballistov tých najlepších, ktorí budú Slovensko reprezentovať budúci rok v Krakowe. V snahe dať možnosť čo najširšiemu počtu teqballových hráčov, zorganizuje TFS simultánne s kvalifikačnými turnajmi FITEQu, štyri nominačné turnaje na Slovensku. Na domácich turnajoch naši hráči môžu zabojovať o body do národného rebríčka. Víťazi jednotlivých rebríčkov potom budú reprezentovať Slovensko na EH 2023.

Prvými dvoma nominačnými turnajmi budú tento rok podujatia v Prešove (15.10.2022) a Bratislave (koniec októbra). Dejiská a termíny ďalších dvoch turnajov TFS prispôsobí turnajovému kalendáru FITEQu, ktorý sa dozvieme na začiatku budúceho roku. Neváhaj, naskoč aj ty na Cestu na Európske hry 2023 a reprezentuj Slovensko na najväčšom športovom podujatí starého kontinentu. Registruj sa už teraz na prešovský turnaj na webe www.teq.sk. Pre viac informácií nás kontaktuj emailom na info@teq.sk.

Budúcnosť je TEQ!

Všetky novinky