facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Začínajú Majstrovstvá sveta v Bangkoku. Pre Slovensko opäť historická účasť!

V dňoch 29.11.-3.12. sa v hlavnom meste Thajska uskutoční v poradí už šiesty svetový šampionát v teqballe. Ani tentokrát na ňom nechýba ani slovenská reprezentácia.

Ešte len pred pár dňami sa skončil mládežnícky európsky šampionát, ktorý sme v Senci zorganizovali aj za účasti piatich slovenských reprezentantov a už sa pohľady fanúšikov slovenského teqballu sústreďujú na opačnú stranu zemegule. V Thajsku sa uskutočnia doteraz najväčšie majstrovstvá sveta v histórii teqballu. Medzi 211 teqballistami zo 61 krajín sveta nechýbajú ani štyria slovenskí zástupcovia, ktorí sa predstavia vo všetkých piatich kategóriách.

“Ide o premiérový šampionát mimo Európy, čo prirodzene znamená nárast počtu teqballových krajín najmä z Ázie. V Thajsku sa za uplynulý rok teqball výrazne rozvinul a domáci budú patriť medzi favoritov. Navyše už pred šampionátom avizovala medzinárodná federácia FITEQ, že turnaj púta veľkú pozornosť, či už divákov, alebo médií, takže nás čaká veľký sviatok teqballu. Bude to niečo nové, bude to napínavé, o to viac sa tešíme, že ani tento rok šampionát nevynecháme,” uviedol turnaj prezident TFS, Artúr Benes.

Po účastiach na MS v rokoch 2019,2021 a 2022 ide o štvrtý svetový turnaj, ktorého sa zúčastníme. A úplne poprvýkrát vo všetkých piatich kategóriách. Doterajším maximom bol minuloročný turnaj v Norimbergu, kde sme súťažili v singli a štvorhre mužov, ako aj zmiešanej štvorhre.

“Jednou z priorít tejto teqballovej sezóny bolo vytvoriť reprezentačný tím, ktorý je schopný súťažiť aj v kategóriách žien. To sa nám podarilo už pred iným vrcholom tejto sezóny, Európskymi hrami. Karina Zušťáková a Adriana Kecerová si následne v kvalifikácii ustrážili svoju kvalifikáciu, a tak poprvýkrát postavíme ženskú singlistku aj ženský debl,” ozrejmil Artur Benes.

Okrem ženského dua pôjde o premiérovú účasť aj pre Branislava Rodmana. Ten si miestenku vybojoval už minulý rok, pre zdravotné problémy sa však norimberského šampionátu nezúčastnil. V Bangkoku bude slovenské farby hájisť v kategórii mixed doubles a men’s doubles.

Jediným “ostrieľaným” účastníkom majstrovstiev sveta je tak Marián Badár, ktorý si po minuloročnej účasti vybojoval právo štartovať v singli a debli aj tento rok.

“Veľké množstvo krajín je pre nás teqballovou neznámou, keďže ide pre ich krajiny o prvú účasť na medzinárodnej scéne. My sa však dívame na svoje výkony a veríme, že tréningová príprava hráčov prinesie svoje ovocie. Aj po vystúpeniach v Krakowe, ale aj ďalších turnajoch Teqball Tour, ktoré naši hráči tento rok absolvovali, veríme, že sa v medzinárodnej konkurencii rozhodne nestratíme,” zakončil Artúr Benes.

Všetky novinky