facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Niké Teqball Tour odštartovala v Seredi

Uplynulú sobotu začala úvodným turnajom Niké Teqball Tour, ktorá bude trvať od mája do konca novembra. Cieľom turnajovej série je teqball priblížiť ľudom po celom Slovensku, no zároveň sú turnaje možnosťou, ako sa kvalifikovať na majstrovstvá sveta v teqballe, ktoré sa budú konať v decembri tohto roku. Turnajovú sériu tvoria 3 druhy turnajov, ktoré sú rozdelené podľa výkonnostných predpokladov: 1. Open turnaje 2. Národná challenger séria 3. Medzinárodný challenger cup. Na všetkých podujatiach sa bude bojovať o body do národného rebríčku a zaujímavé finančné prémie, na challengerových turnajoch aj o body do medzinárodného rebríčka FITEQ.

Prvou zastávkou v rámci Tour bol turnaj Sereď Open. Zúčastnilo sa ho 16 hráčov, ktorí reprezentovali už existujúce teqballové kluby na Slovensku, konkrétne teqball klub Sereď – Váhovce, teqballový klub TSAk Matúškovo, teqballový klub na SOŠ v Galante a prvý ženský teqballový klub PecTeq, ale aj hráči pre ktorých bol turnaj prvou skúsenosťou s teqballom.

Hráči boli rozdelení do 4 skupín po 4 hráčoch, z ktorých dvaja najlepší postupovali do štvrťfinále. Štvrťfinálové dvojice určil žreb, ktorý neprial najväčšiemu favoritovi turnaja Richardovi Szárkovi. Toho vo štvrťfinále porazil len 17-ročný talent Róbert Stareček, ktorý sa venuje aj veľkému futbalu a je hráčom FC Nitra.

Do semifinále postúpila po výbornom výkone aj jediná ženská účastníčka Mária Markúsová, reprezentujúca prvý ženský teqballový klub na Slovensku, PecTeq.

O postup do finále si to teda rozdala štvorica hráčov Mária Markúsová, Róbert Stareček, Martin Gál a Tibor Šarkáň. Semifinálové zápasy boli napínavé, ale boj o prvenstvo „obstarala“ čisto rodinná zostava, Róbert Stareček a jeho strýko Martin Gál. Z celkového prvenstva na turnaji sa tešil Marin Gál, ktorý získal finančnú prémiu, vecné ceny od partnerov turnaja, Niké a Mesto Sereď a 50 bodov do národného rebríčka.

Povedali o turnaji:

 Martin Gál, víťaz turnaja: „O turnaji som sa dozvedel prostredníctvom sociálnych sietí. Teqball som dnes hral prvýkrát, predtým sme aj so synovcom hrávali nohejbal a futbal. Sledoval som teqball, ale až dnes som sa dozvedel pravidlá. Teqball ma chytil a určite to nie je môj posledný turnaj.“

„Ja hrám klasický futbal a keďže mám rád netradičné športy rozhodol som sa vyskúšať aj teqball. Musím skonštatovať, že sa mi táto hra zapáčila a určite sa jej budem venovať aj ďalej,” povedal súťažiaci Gergely Karácsony. Ďalší z hráčov Adrián Szabó nám povedal: „Hoci tento šport nie je na Slovensku veľmi rozšírený, podľa mňa má veľký potenciál. Nehrám ho dlho, ale veľmi ma zaujal. Mňa osobne baví aj organizovanie podujatí, takže sa môžem realizovať počas turnajov aj v tomto smere.”

K turnaju sa vyjadril aj prezident teqballovej federácie Slovenska Artúr Benes: „V prvom rade to bol úvodny turnaj po ťažkej pandemickej dobe. Potešil nás záujem u hráčov o tento šport a veríme, že sa bude hlásiť stále viac a viac hráčov na naše plánované turnaje. Ich cieľom je priblížiť ľudom teqball a ponúknuť im ďalšiu možnosť športovej sebarealizácie. Samozrejme vrcholom našej série bude účasť najlepších hráčov na majstrovstvách sveta v teqballe, ktoré by sa mali konať v decembri.

 

Všetky novinky