facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Branislav Rodman: Získal som skúsenosti na nezaplatenie

Jedným zo slovenských zástupcov na European Teqball Tour v Budapešti bude 24-ročný Branislav Rodman, s ktorým sme sa pred turnajom vrátili aj k predošlému podujatiu v Krakove.

Pred dvoma týždňami sa zúčastnil prvého medzinárodného turnaja. V poľskom Krakowe sa na World Series nestratil, keď hneď svoj prvý zápas v medzinárodnom turnajovom kolotoči vyhral. Proti skúsenému Francúzovi Beyerovi však neuspel, no napriek nepostupu, zanechal na turnaji dobrý dojem, na ktorý chce nadviazať v Budapešti. “Do turnaja v Budapešti vstupujem so skúsenosťami z Krakova, ktoré sú na nezaplatenie. Získal som mnoho nových kontaktov a v hale som strávil dlhé hodiny pozorovaním herných taktík rôznych krajín. Hneď po príchode domov som si dohodol tréning v Budapešti, kam som po práci na otočku vycestoval a opäť som si odniesol mnoho poznatkov, najmä z taktického hľadiska hry, ktoré som okamžite zaradil do mojich tréningov,” podelil sa so svojimi pocitmi pred turnajom samotný hráč.

Ten vhupol do teqballového diania rovnými nohami, okamžite po krakovskom turnaji zintenzívnil svoju prípravu, keď tréningové jednotky v Bratislave a Šamoríne absolvoval prakticky na dennej báze. Natrénované sa bude snažiť zužitkovať v Budapešti, kde bude konkurencia ešte tvrdšia, aj vzhľadom na súperenie európskych federácií o čo najlepšie postavenie v rámci kvalifikácie na Európske hry 2023.

“Do turnaja vstupujem bez výsledkových očakávaní, veľa bude závisieť na žrebovaní skupín a následne na hracom systéme, ktorý bol v Krakove až príliš krutý. Ak som šiel do Poľska s cieľom prebojovať sa medzi 32 najlepších v kategórii singles, tak teraz by som rád splnil rovnaký cieľ, avšak v kategórii doubles. Mojim partnerom bude rodák z Maďarska, hráč tímu Steqerz, Adam Fodor. Naše dlhoročné skúsenosti z nohejbalu môžu priniesť zaujímavé zápasy pre divákov, ale aj prekvapivý výsledok na úkor favoritov,” verí Branislav Rodman, ktorý spolu s Martinom Bírošom v Poľsku do istej miery doplatili na to, že v turnajovom kolotoči sú nováčikmi. Nasadení boli do skupín, v ktorých sa postupovalo len z prvého miesta. V tých ďalších postupovali aj hráči z druhých miest, ktoré v konečnom rezultáte obaja naši teqballisti obsadili.

Okrem krakovskej dvojice Rodman-Bíroš sa v Budapešti predstavia aj ďalší dvaja naši zástupcovia, s ktorými si 24-ročný hráč z Malinova v príprave neraz zatrénoval. “Do turnaja poprvýkrát vstupujú aj moji spoluhráči, Marián Badár a Tomáš Staník, a som rád, že si aj oni budú môcť na vlastnej koži skúsiť atmosféru špičkového európskeho podujatia.”

Všetky novinky