facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Martin Biroš pred ETT: Ďalším cieľom postup zo skupiny

Ďalšiu turnajovú účasť si na European Teqball Tour pripíše aj slovenský teqballista Martin Bíroš z českého teqballového klubu Družba Suchdol.

V lete absolvoval svoj prvý medzinárodný turnaj v Bratislave. Teqballista s futbalovými skúsenosťami, Martin Biroš, následne cestoval do Krakowa na World Series, ktorý mu vlial zdravú motiváciu. Budapeštianska European Teqball Tour bude pre Slováka, žijúceho v Česku, treťou medzinárodnou skúsenosťou v priebehu troch mesiacov.

“Krakow bola skvelá skúsenosť. Som rád, že som zahodil nervozitu a nemal som nohy ako z betónu, tak, ako v prvom zápase v Bratislave. Mojim cieľom pred turnajom bolo úplne nevyhorieť, keďže sú to moje turnajové začiatky v medzinárodnej konkurencii, a myslím si, že sa mi to aj podarilo, keď som jeden zápas dokázal vyhrať. V doubles to bolo náročnejšie, aj vzhľadom na žreb skupiny a na to, že sme sa s Braňom (Rodmanom, pozn.) videli prvý raz. Celkovo ale musím turnaj v Krakowe hodnotiť pozitívne,” vrátil sa v hodnotení spätne.

Martin je zo zaujímavého teqballového páru. Jeho partnerkou je Iva Buřvalová, česká teqballová reprezentantka, ktorá zbiera slušné výsledky na medzinárodnej scene v kategóriách ženský doubles a mix doubles. Rande vo dvojici za stolom tak v ich príprade naberá celkom iný význam. “Je pravda, že si občas zájdeme spolu zatrénovať. Za ten týždeň od skončenia turnaja v Krakowe sme to však stihli iba raz,” prezrádza Martin Bíroš. Ten v Budapešti nastúpi len v kategórii singles.

“Doubles tentokrát vynechávam. Nie je jednoduché hrať turnaje, keď so svojim spoluhráčom netrénujete pravidelne. Chcel by som preto nájsť stáleho partnera do doubles, ale tým, že žijem v Česku, je to komplikovanejšie. Sústredím sa preto na singles, kde si chcem postupne stanovovať vyššie a vyššie ciele. Podarilo sa mi získať prvú výhru, preto tým ďalším cieľom je prirodzene postup zo skupiny. Vzhľadom na turnajové kľúče, kde sú trojčlenné skupiny a postupuje len prvý, to nebude jednoduché, ale ak budem mať trochu šťastia pri žrebe a pridám dobré výkony pri stole, môže sa to podariť. Verím, že to v mojich silách je,” odchádza na turnaj v Budapešti s odhodlaním Martin Biroš.

Všetky novinky