facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Na turnaj v Krakowe dvojica slovenských teqballistov

V stredu 14.9. začína v poľskom Krakowe turnaj World Series, na ktorom sa predstaví 150 teqballistov z celého sveta. Slovensko budú reprezentovať dvaja teqballisti v kategórii mužského singles aj doubles.

Štartuje dlhá cesta, na konci ktorej svieti možná účasť slovenského teqballu na Európskych hrách 2023, kontinentálnej obdoby olympijskych hier. Ako sme informovali, Slovensko zabojuje o TOP 15 ranking federácií, ktoré sa krakowského turnaja v lete 2023 zúčastnia. Zároveň najbližšie mesiace rozhodnú o tom, kto nás bude v prípade kvalifikácie na tomto podujatí reprezentovať.

                    

Prvou zastávkou na spomínanej ceste je turnaj World Series v Krakowe, ktorý začína už v stredu 14.septembra. Body získané na turnaji sa započítavajú do hodnotenia európskych krajín, preto je motivácia našej reprezentácie vysoká. V Poľsku nás bude reprezentovať dvojica Branislav Rodman, Martin Biroš, teda teqballisti, ktorí sa turnajov, organizovaných FITEQom síce ešte nezúčastnili, no na domácich podujatiach ukázali veľmi slušný potenciál. Martin Biroš absolvoval júlový Teqball Slovakia Open v Bratislave, pre Branislava Rodmana to bude po reprezentačnom sústredení turnajová premiéra. Obaja bývalí nohejbalisti v uplynulých týždňoch absolvovali blok tréningovej prípravy, ktorá ich má pripraviť na úspešnú reprezentáciu našich farieb na turnaji.

“Mojim základným cieľom je prebojovať sa do vyraďovacej časti turnaja, teda tej tridsaťdvojky, kde už veľmi záleží na tom, koho vám žreb priradí. Do turnaja idem s pokorou, predsa len som ešte podobné podujatie v teqballe neabsolvoval, ale verím si na dobré umiestnenie,” nechal sa pred odchodom do Krakowa počuť debutant Branislav Rodman.

Ten spolu s Martinom Birošom absolvuje turnajovú časť singles, kde je prihlásených 85 teqballistov a spolu vytvoria aj deblový pár, ktorý zabojuje v konkurencii 45 párov z celého sveta. Z turnaja vám prinesieme výsledkový aj obrazový servis. Držte nám palce.

Všetky novinky