facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Teqball dorazil už aj do Hankoviec

V poradí štvrtou zastávkou v rámci Niké teqball tour bol teqballový turnaj v Hankovciach (okres Humenné). Turnaj sa podarilo zorganizovať s miestnym teqballovým klubom Maracana.

Zúčastnilo sa ho celkovo 12 hráčov, ktorí buď reprezentovali miestny teqballový klub, alebo hráči pre ktorých bol turnaj prvou skúsenosťou s teqballom.

Turnaja sa zúčastnili prevažne aktívni futbalisti, ale aj jedno zaujímavé meno a to Róbert Kovaľ bývalý hráč českej Dukly Praha, ktorý bohužiaľ  pre pretrvávajúce problémy s kolenom musel predčasne ukončiť svoju sľubne rozvíjajúcu sa futbalovú kariéru.

Systém hry bol 1 vs. 1 a hráči boli rozdelení do dvoch skupín, z ktorých štyria najlepší postupovali do štvrťfinále.

Hlavným cieľom podujatia bolo porovnať svoje teqballové schopnosti, v čo najväčšom počte zápasov proti konkurencii. V záverečnej fáze sa vykryštalizovala najvyššia kvalita v turnaji v rámci hráčskeho zastúpenia.

Z celkového víťazstva sa tešil Peter Krídla, na druhom mieste sa umiestnil Peter Šuľák a na bronzovej priečka Jozef Skvašík.

Povedali o turnaji:

Peter Krídla, víťaz turnaja: „S teqballom už som mal skúsenosť, keďže chodievam tu hrať k chalanom. Je to veľmi zaujímavý športový doplnok pre futbalistov a musím priznať, že to dosť technicky náročné.“

„S teqballom som mal prvú skúsenosť a musím priznať, že ma prekvapila hráčska kvalita resp. ich technické zdatnosti. Vidno, že to chalani pravidelne hrávajú.” Povedal bývalý reprezentant do 21 rokov Róbert Kovaľ.

K turnaju sa vyjadril aj prezident teqballovej federácie Slovenska Artúr Benes: „Tešíme sa, že sme mohli zavítať do ďalšieho miesta a turnajovým spôsobom dostávať teqball do povedomia ľudí. Vrcholom našej turnajovej série a nášho úsilia bude účasť najlepších hráčov zo slovenska na majstrovstvách sveta v teqballe, ktoré by sa mali konať v decembri. ”

Všetky novinky