facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Do Budapešti so štyrmi zástupcami. Začína sa cesta na EH 2023!

V termíne 29.9.-2.10. sa v “hlavnom meste teqballu” uskutoční jeden z najvýznamnejších turnajov roka. Chýbať nebudú slovenskí teqballisti či Ronaldinho.

V krátkom slede je v kalendári FITEQ naplánovaný druhý turnaj medzinárodného významu, aj so slovenskou účasťou. V rámci turnajovej série European Teqball Tour privíta teqballovú elitu Budapešť na podujatí, ktoré bolo určené ako jeden zo štyroch kvalifikačných turnajov na budúcoročné Európske hry v Krakowe. Na európskej obdobe olympiády sa teqball poprvýkrát predstaví športovému hnutiu na jednom z najväčších športových podujatí, čo otvára jedinečnú príležitosť aj pre mladé teqballové hnutie na Slovensku. Teqball Slovakia si účasť zabezpečí v prípade, že sa prebojuje medzi pätnásť európskych federácií s najvyšším renkingom vo svetovom rebríčku. Body doňho sa získavajú na spomínaných štyroch kvalifikačných turnajoch.

O body v Budapešti zabodujú štyria slovenskí zástupcovia. Branislav Rodman a Martin Bíroš sa po septembrovej účasti v Krakowe, predstavia aj u našich južných susedov. Pre Tomáša Staníka a Mariána Badára pôjde o prvý zahraničný turnaj, keď ich prvou medzinárodnou skúsenosťou bol júlový turnaj Slovakia Open v Bratislave.

Všetci štyria slovenskí teqballisti sa predstavia v skupinovej fáze v singli mužov, ktorá je naplánovaná na štvrtok, 29. septembra. Kategória doubles začína svoje boje v piatok a predstavia sa v nej traja naši zástupcovia – Marián Badár vytvorí dvojicu so svojim klubovým kolegom Tomášom Staníkom, Branislav Rodman sa pre účely doubles spojí s maďarským teqballistom Fodorom. Finálové súboje sú naplánované na nedeľu, 2.októbra, aj za účasti futbalovej legendy a jedného z ambasádorov teqballu, Ronaldinha.

“Ide o doteraz najvyššiu slovenskú účasť na medzinárodnom turnaji, čo je dobrým signálom z hľadiska záujmu, ale aj rastúcej kvality slovenského teqballu. V Krakowe chalani ukázali, že nie sú do počtu, keď vyhrali prvé zápasy na medzinárodnej úrovni a budeme radi, ak okúsia výhry aj v Budapešti, čo pomôže, nielen smerom ku kvalifikácii na Európske hry, ale aj im samotným z individuálneho pohľadu. Predošlé dva roky sme kvôli pandémii oproti konkurencii stratili kontakt s medzinárodnou úrovňou, preto sme na trochu inej štartovacej čiare, ale verím, že účasťou práve na takýchto turnajoch zachytíme konkurenciu a priblížime sa svetovej špičke,” vyjadril sa pred odchodom na turnaj prezident Teqballovej federácie Slovensko, Artúr Benes.

Všetky novinky