facebook instagram
0918 648 073
info@teq.sk

Teqballová show na brehu Dunaja prilákala množstvo ľudí

V dňoch 16. a 17. júla sa na nábreží bratislavského shopping centra Eurovea uskutočnil doteraz najvýznamnejší teqballový turnaj na Slovensku. Teqballová federácia Slovenska, spolu s partnermi – sport.sk, EUROVEA, Bratislavským samosprávnym krajom a Red Bullom zorganizovala turnaj Teqball Slovakia Open, ktorý kvalitou predčil všetky očakávania.

Celkovo 40 teqballistov si zmeralo sily v piatich kategóriách – singles muži a ženy, doubles muži a ženy a mix doubles. Návštevníci Eurovea videli počas víkendu viac ako 120 zápasov, o ktoré sa postarala slovenská teqballová elita, spolu s hviezdnym obsadením zo zahraničia. Zastúpenie na turnaji malo celkovo šesť krajín (Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko, USA, Kanada), medzi nimi sa predstavili ženská svetová jednotka v singli Anna Izsák z Maďarska, ktorej najväčšou vyzývateľkou bola ženská svetová trojka v singli a deblová jednotka Carolyn Greco z USA. V rámci ženskej kategórie určite zaujala aj kanadská hráčka Sara Rees, ako aj domáce hráčky Lucia Ondrušová – viac ako 100 násobná reprezentantka vo futbale a Veronika Kissová – najlepšia futbalistka za rok 2008. V mužskej kategórii lákali pozornosť maďarský teqballista Martin Csereklye, jedenásty hráč svetového rebríčku Lukáš Flaks svetová 19ka z Českej republiky či Frankie Diaz, jedna z najvýraznejších teqballových tvárí uplynulých rokov. Nechýbali ani slovenskí reprezentanti bratia Hricovovci, Tomáš Stánik, Marián Badár alebo futbalový reprezentant Slovenska Filip Kiss. Sme radi, že turnaja sa zúčastnili aj úspešní nohejbalisti Milan Černota a Igor Zubák.

Teqballový turnaj, okorenený hudobnou show DJa, Red Bull auta Zubor či vstupmi moderátora podujatia Filipa Myslíka, privítal na teqballové zápasy množstvo divákov, ktorí vytvorili v horúcom počasí skvelú atmosféru. „Musím povedať, že v Bratislave som nikdy nebola, ale vytvorilo sa tu úžasné prostredie a výborný turnaj, ktorý je po kvalitatívnej a organizačnej stránke na vysokej úrovni. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť, o to viac, že mi turnaj vyšiel nad očakávania. Ešte nikdy som neuspela vo všetkých troch kategóriách, do ktorých som nastúpila,“ nechala sa počuť hlavná hviezda turnaja, Carolyn Greco, ktorá súperom vypálila rybník a z turnaja brala trofeje a finančnú odmenu v kategóriách ženský singles a doubles, aj v zmiešanej štvorhre, v ktorej uspela so svojim krajanom Frankiem Diazom.

Ten sa v mužských kategóriách musel skloniť pred umením maďarských a poľských teqballových hráčov. Vo finále mužského singlu uspel poľský teqballista Marek Pokwap, ktorý  porazil favorizovaného Martina Csereklyeho z Maďarska. Ten si chuť napravil vo finále deblu, kde uspel so svojim klubovým kolegom Bornom Kovácsfim. „Vždy sa do Bratislavy rád vraciam, panuje tu skvelá atmosféra, je to krásne mesto na Dunaji, ktoré mi pripomína Budapešť, takže sa cítim ako doma. Čo sa týka turnaja, som prekvapený, aká kvalitná konkurencia sa tu zišla, klobúk dolu pred organizáciou,“ hodnotil turnaj Martin Csereklye.

„Pre slovenských teqballistov bol turnaj výbornou medzinárodnou previerkou, keďže až na bratov Hricovcov sa v uplynulých dvoch rokoch nemali možnosť porovnať sa so svetovou elitou. Verím, že ich táto skúsenosť motivuje a posunie dopredu. Aj vďaka partnerom sme vytvorili skvelý turnaj, ktorého dianie pritiahlo naozaj veľké množstvo divákov. Pre mnohých z nich to bola úplne prvá skúsenosť s teqballom, počas obidvoch dní sme dostávali veľa pozitívnych ohlasov, preto si myslím, že podujatie splnilo účel nastopercent. Hráči absolvovali vysoko kvalitný turnaj, ktorý sa úrovňou môže pokojne rovnať medzinárodným turnajom s oveľa vyššou dotáciou, teqball sme predstavili a priblížili tisícom ľudí, ktorí dovtedy o ňom nevedeli. A o to nám v prvom rade išlo. Verím, že aj prostredníctvom neho sa odrazíme k ďalším a ďalším teqballovým turnajom, ktoré rozšíria obzory nádejným športovcom a zabavia divákov, ktorí si k teqballu nájdu cestu,“ hodnotil po konci turnaja prezident Teqballovej federácie Slovensko, Artúr Benes. Turnaj mal aj ďalšiu skvelú myšlienku, nakoľko sa v septembri odovázda teqballový stôl škole na území BSK a teqballová infraštruktúra bude tak rozšírena o ďalší stôl na území BSK.

Preto ak vás zaujal tento šport a radi by ste si ho chceli vyskúšať, kontaktuje nás na info@teq.sk, alebo na facebooku poprípade instagrame – teqballslovakia/teqballsvknf a radi vás nasmerujeme k voľnému stolu.

Vidíme sa na ďalších turnajoch. Budúcnosť je TEQ.

Konečné umiestnenie Teqball Slovakia Open

Singles ženy:

 1. Carolyn Greco (USA)
 2. Boglárka Lepsényi (Maď.)
 3. Boglárka Nagy (Maď.)

Singles muži:

 1. Marek Powkap (Poľ.)
 2. Martin Csereklye (Maď.)
 3. Boldizsár Levik (Maď.)

Doubles ženy:

 1. Greco (USA) / Dezsényi (Maď.)
 2. Izák (Maď.) / Nagy (Maď.)
 3. Zachová (Čes.) /Burvalová (Čes.)

Doubles muži:

 1. Csereklye (Maď.) / Kovácsfi (Maď.)
 2. Nowicki (Poľ.) / Pokwap (Poľ.)
 3. Bubniak (Čes.) / Flaks (Čes.)

Mix doubles:

 1. Greco (USA) / Diaz (USA)
 2. Kovácsfi (Maď.) / Dezsényi (Maď.)
 3. Cserekly (Maď.) / Lépezsnyi (Maď.)
Všetky novinky